Wygrać z Olimpią po raz pierwszy!

3 listopada 2018, 13:28 | Autor:

Tylko dwa razy mierzyli się do tej pory ze sobą piłkarze Widzewa i Olimpii Grudziądz. Oba starcia przypadły na sezon 2014/2015, gdy łodzianie walczyli nie tylko o utrzymanie w I lidze, ale przede wszystkim o przeżycie. Nic zatem dziwnego, że wyniki nie były po myśli widzewiaków.

Inauguracyjny mecz z Olimpią odbył się 15 listopada 2014 roku, podobnie jak teraz – na zakończenie rundy jesiennej. Prowadzony przez Rafała Pawlaka zespół przystępował do niego z serią ośmiu porażek z rzędu i garstka zgromadzonych na trybunach kibiców nie spodziewała się jej przełamania. Tak też się stało – choć w pierwszej połowie niewielką przewagę mieli łodzianie, na przerwę schodzili z jednobramową stratą, po golu Arkadiusza Aleksandra. Druga część meczu wyglądała bardzo podobnie – więcej z gry miał Widzew, a do siatki ponownie trafił Aleksander. Kilka minut później Krystian Nowak nie strzelił karnego, a dzieła zniszczenia dopełnił Maciej Rogalski.

Do rewanżowego spotkania wszyscy przystępowali w zupełnie innych nastrojach. Choć widzewiacy dawno spadli z ligi, tłumy kibiców chciały godnie pożegnać się z ligą, zwłaszcza że był to pierwszy i zarazem ostatni wyjazd w rundzie. Finalnie, 6 czerwca 2015 roku, na trybunach stadionu Olimpii zameldowało się 1 200 fanów Widzewa, a dwustu kolejnych zostało pod bramami! Mecz rozpoczął się dobrze dla łodzian, gdy pod koniec pierwszej połowy bramkę na 1:0 zdobył Veljko Batrović. Niestety, po godzinie wyrównał Rok Elsner i choć widzewiacy próbowali, to nie byli już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Póki co zatem, raz wygrała Olimpia, a raz padł remis. Mamy nadzieję, że jutro w końcu to zespół z Łodzi będzie górą!