M. Możdżeń: „Najważniejsze, żeby spędzić zimę w fotelu lidera”
26 listopada 2019, 19:57 | Autor: Kamil
Kolejne świetne zawody w barwach Widzewa zaliczył Mateusz Możdżeń. Pomocnik nie tylko strzelił otwierającą wynik bramkę, ale przede wszystkim rządził i dzielił w środku pola. Jak skomentował niedzielną wygraną z Bytovią Bytów?
Piłkarz cieszył się, że widzewiakom udało się szybko otworzyć wynik. „W każdym spotkaniu najważniejsze jest napoczęcie przeciwnika. Tym razem udało się to już w 3. minucie, dzięki czemu później grało się nam dużo lepiej. Przeciwnik co prawda stworzył kilka sytuacji, ale w drugiej połowie zabiliśmy ten mecz. Po wpadce z Resovią szybko wróciliśmy na dobre tory i możemy spokojnie przygotowywać się do pojedynku w Stargardzie” – powiedział Możdżeń.
Po raz trzeci z rzędu podopieczni Marcina Kaczmarka zachowali czyste konto. Takie wyczyny, połączone z dobrym dorobkiem z przodu, dają im dużą pewność siebie. „Mecze na zero z tyłu dają nam dużą pewność, bo wcześniej nie zdarzały się one zbyt często. Do tego dużo strzelamy, a to przecież gole są w piłce nożnej tym przysłowiowym „mięsem”. Co może być lepszego od wygranej 4:0 u siebie albo 6:0 na wyjeździe?” – przyznał pomocnik.
Po 19. kolejce Widzew awansował na pozycję lidera II ligi. Według Możdżenia to bardzo ważne, żeby jej teraz nie utracić. „Wcześniej nasi rywale wygrywali, teraz się to zmieniło, dzięki czemu odrobiliśmy stratę i awansowaliśmy na pierwsze miejsce. Najważniejsze, żeby spędzić zimę w fotelu lidera i spokojnie pracować. Zupełnie inaczej robi się to, będąc na czele tabeli” – stwierdził 28-latek.
Czy gracze łodzian cieszą się z nadchodzącego końca rundy jesiennej? „Na razie musimy skupić się na ostatnim meczu z Błękitnymi. Jeżeli nie przydarzy się nam żadna wpadka, to będziemy mogli o tym myśleć. Wydaje mi się jednak, że przerwa nam się przyda. Nie wszyscy zawodnicy mieli okazję przepracować letni okres przygotowawczy, teraz się to zmieni. Im więcej czasu ze sobą spędzimy, tym nasz walec będzie bardziej rozpędzony” – zakończył Mateusz Możdżeń.







Zagłębie Lubin
Lech Poznań
Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Wisła Płock
Motor Lublin
Radomiak Radom
Cracovia
Korona Kielce
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Mateusz bardzo dobre ostatnie mecze walczysz jak lew tak trzymaj! my kibice to doceniamy! zobaczysz Widzew to nie Lech, jeszcze będziesz dumny z tego, że grasz w Widzewie!