Trampkarze awansowali do Centralnej Ligi Juniorów U-15!

26 listopada 2019, 13:56 | Autor:

Nie było niespodzianki! Piłkarze Widzewa z rocznika 2005 utrzymali wywalczoną w pierwszym meczu przewagę i awansowali do Centralnej Ligi Juniorów U-15! Dziś przypieczętowali sukces, pokonując MOSP Białystok 2:1!

Podopieczni Norberta Smorawskiego oraz Przemysława Szulca przystąpili do spotkania z pięciobramkową, uzyskaną w Białymstoku przewagą. Pomimo tego, ich przeciwnicy nie zamierzali się poddawać i od pierwszych minut to oni atakowali. Dobrze spisywała się jednak zarówno defensywa, jak i bramkarz łodzian.

W dalszych fragmentach spotkanie się wyrównało, a oba zespoły miały swoje okazje. Wynik otworzył jednak Widzew, strzałem z rzutu karnego w 33. minucie gry! Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:0, trudno więc było się spodziewać odwrócenia losów meczu.

MOSP wybiegł jednak na drugą część gry bardzo odważnie i już w jednej z pierwszych akcji wyrównał, dzięki ładnemu strzałowi głową po rzucie rożnym. Później wciąż to gracze z Białegostoku przeważali, ale na szczęście nie tworzyło to im zbyt wielu dogodnych okazji.

Gola zdobył za to Widzew! W 74. minucie jeden z zawodników łodzian ponownie został sfaulowany w polu karnym, a jedenastka bez trudu została zamieniona na bramkę. W końcówce nic już się nie zmieniło i to podopieczni trenerów Smorawskiego oraz Szulca mogli cieszyć się z zasłużonego awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-15!

W rundzie wiosennej widzewiacy rywalizować będą w pierwszej grupie CLJ U-15. Ich przeciwnikami będą Jagiellonia BiałystokEscola VarsoviaLegia WarszawaPolonia WarszawaUKS SMS ŁódźOlimpia Elbląg oraz Znicz Pruszków. Stawką będzie pierwsze miejsce i awans do ogólnopolskich finałów!

U-15: Widzew Łódź – MOSP Białystok 2:1