Budżet Łodzi na 2020 rok uchwalony. Ile dla Widzewa?
29 grudnia 2019, 17:41 | Autor: Kamil
Podczas czwartkowego posiedzenia Rady Miejskiej uchwalony został Budżet Miasta Łodzi na 2020 rok. Wśród zaplanowanych z nim wydatków znalazły się oczywiście te, związane ze sportem, a także klubami sportowymi. Na co może liczyć Widzew?
Najważniejsza informacja jest taka, że tak samo jak w poprzednich latach, funkcjonować będą dotacje dla łódzkich klubów. Konkurs na nie zostanie rozpisany 2 stycznia, a pod jego koniec powinniśmy poznać kwoty, jakie przeznaczone zostaną dla poszczególnych drużyn w pierwszym półroczu. Wśród beneficjentów znajdą się zarówno piłkarski, jak i koszykarski Widzew.
Ile pieniędzy przeznaczonych zostanie na wsparcie klubów? Jak czytamy w uchwale budżetowej, Miasto zapisało na ten cel 5,48 mln zł. Kwota ta ma zostać jednak rozdysponowana wyłącznie w pierwszej części roku. Co z drugą? „Będę się starać i podejmę wszelkie możliwe kroki, aby dodatkowa pula środków się jeszcze znalazła” – mówiła w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.
Przypomnijmy, że w pierwszym półroczu 2019 roku piłkarze łodzian otrzymali 200 tys. zł, a koszykarki – 170 tys. zł. Jeżeli zapewnienia przedstawicieli Miasta się potwierdzą, teraz obie sekcje będą mogły liczyć na takie samo lub nieco większe wsparcie, co zwłaszcza dla MUKS Widzew będzie miało spore znaczenie, bo dotacja stanowi sporą część budżetu klubu.
Ważną kwestią dla widzewskiej koszykówki jest też niezbędny remont Hali Parkowej. Niestety, w przyszłorocznym Budżecie Miasta nie zapisano na ten cel żadnej kwoty. Dlaczego? Modernizacja ma zostać dokonana w ramach przygotowań do organizowanego w Łodzi Zielonego EXPO 2024. Więcej na ten temat powinniśmy się dowiedzieć w pierwszej połowie 2020 roku, po prezentacji studium wykonalności projektu.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Niech miasto da nam 120 mln na rozbudowę stadionu. Dlaczego ap lks czyli mniejszy klub ma dostać tyle więcej
Niestety nic nie dostaniemy, bo w miejskiej kasie brakuje pieniędzy, co widać chociażby po dotacjach na łódzki sport. UMŁ i prezydent Zdanowską sprzyjają klubowi z al. Unii 2, czego dowodem jest budowa małej hali oraz rozbudowa stadionu.
Kto bardziej rozpieszcza/ł klub z al. Unii 2?
a) Zdanowska
b) Kropiewnicki
c) Odpowiedź a) oraz b) są równe
Skrzydlewska wystawili by obwieściła nowiny
Kiedy w końcu skończy się to dofinansowywanie czyiś spółek?
Takie kluby jak Orzeł, łks, Widzew – nie powinny dostawać dofinansowywań!