Reprezentantka Polski pożegnała się z Widzewem
21 czerwca 2020, 10:31 | Autor: Kamil
Ewelina Gala nie będzie w przyszłym sezonie koszykarką Widzewa – poinformowała zawodniczka na swoim profilu na Instagramie. Reprezentantka Polski ponownie rozstaje się ze swoim macierzystym klubem, tym razem po spędzonym w nim jednym sezonie.
Silna skrzydłowa jest wychowanką Widzewa, ale opuściła go jeszcze jako juniorka i przez następnych kilkanaście lat występowała w barwach innych drużyn. Wróciła w lipcu poprzedniego roku, po przerwie macierzyńskiej. Z miejsca stała się jedną z najważniejszych zawodniczek w zespole, notując średnio dziesięć punktów na mecz. Dobra forma zaowocowała nawet powrotem do kadry narodowej.
Z uwagi na problemy finansowe i niepewną przyszłość klubu, Gala zmuszona była jednak ponownie z niego odejść, choć nie przyszło jej to łatwo. „Zrobiłam to z ogromnym bólem serca. Dopiero gdy wróciłam do Łodzi, to poczułam, że to moje miasto, a Widzew to mój klub. Nie mogłam jednak dłużej czekać, bo start klubu w rozgrywkach stoi pod wielkim znakiem zapytania. Ja nie chciałam kończyć kariery, więc musiałam zmienić barwy. Może tylko na chwilę” – mówiła na antenie Radia Widzew.
Koszykarka pozostanie na parkietach Basket Ligi Kobiet, ale na razie nie chce zdradzić, gdzie będzie występowała. Niewykluczone, że to dopiero pierwsze z wielu rozstań z Widzewem w najbliższych tygodniach. Już teraz słychać głosy, że na celowniku czołowych polskich drużyn znalazły się m.in. Julia Drop czy Klaudia Gertchen. Wcześniej z Łodzią pożegnał się trener Wojciech Szawarski, który będzie pracował w Politechnice Gdańskiej.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
I znów trzeba budować kadrę od nowa. Już to gdzieś widziałem…
Obym się mylił, ale odnoszę wrażenie, że to koniec koszykówki w Widzewie.
a gdzie miasto, ktore tak chetnie pomaga Gortatowi,tu mamy ekstraklase i fajna druzyne
Jeśli my kibice nie pokażemy, że zależy nam nie tylko na piłce nożnej pod szyldem Widzewa, to UMŁ sam chętnie będzie wbijał gwoździe do trumny.
Ku uciesze zatorowców.
Jesteśmy w takiej sytuacji, że sponsorzy i partnerzy bardziej skupiają się na tym aby przetrwać.
Co się dziwić dziewczynom jak widzą co się dzieje pod rządami pijuski… Galerianka w dupie ma Widzew…
W najbliższym sezonie Gala będzie podobno grać w Ślęzie Wrocław.