Dwóch pierwszoligowców gra dalej w Pucharze Polski
17 lutego 2021, 16:42 | Autor: Kamil
Zanim oficjalnie zainaugurowana zostanie runda wiosenna w I lidze, pięć drużyn zaplecza Ekstraklasy rozegrało jeszcze mecze 1/8 finału Pucharu Polski. Sukces odniosły dwie z nich, Puszcza Niepołomice i Arka Gdynia, które awansowały do kolejnej rundy.
Największą niespodzianką było zwycięstwo zespołu z Małopolski. Podopieczni Tomasza Tułacza pokonali ekstraklasową Lechię Gdańsk 3:1, a swoją cegiełkę do sukcesu dołożył wypożyczony z Widzewa Łódź Marcel Pięczek, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Był to zarazem jego debiut w nowych barwach, a więcej o nim pisaliśmy TUTAJ.
W ćwierćfinale Puszcza zagra z… innym pierwszoligowcem, czyli Arką. Gdynianie wygrali wczoraj z Górnikiem Łęczna 2:1, ale starcie tych dwóch ekip było bardzo wyrównane. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił dopiero w samej końcówce Michał Marcjanik. Na 1/8 finału swoją przygodę z Pucharem Polski zakończyli ŁKS Łódź i Radomiak Radom.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki