Koszykówka: Widzew przegrywa w Pabianicach

17 lutego 2021, 18:50 | Autor:

Tym razem niespodzianki nie było. Po sensacyjnym pokonaniu AZS Politechniki Korony Kraków w poprzednią sobotę, dzisiaj koszykarki Widzewa Łódź przegrały na wyjeździe z PTK Pabianice 58:75. To oznacza, że podopieczne Piotra Niewiadomskiego do fazy play-off przystąpią z siódmej pozycji.

Choć pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyły gospodynie, to po kilku kolejnych akcjach widzewianki wyszły na prowadzenie 6:2. W ich grze sporo było jednak strat, przez które pozwoliły zawodniczkom z Pabianic na szybkie odrobienie niewielkiego dystansu. Później trójkę trafiła Anna Kudelska, ale błyskawicznie akcją 2+1 popisała się Ewelina Gala. W następnych minutach koszykarki PTK zyskały przewagę sześciu „oczek”, co zmusiło trenera Niewiadomskiego do poproszenia o przerwę na żądanie. Niestety, po niej wciąż lepiej dysponowane były rywalki, dzięki czemu po pierwszej kwarcie to one wygrywały 20:12.

Druga część meczu rozpoczęła się od trójki Natalii Łopińskiej, ale już po chwili tym samym odpowiedziała Kudelska. Kapitan czerwono-biało-czerwonych wykorzystała też dwa rzuty osobiste oraz zaliczyła asystę przy trafieniu Wiktorii Stępień, jednak defensywa przyjezdnych niedługo później pozwoliła PTK na przeprowadzenie akcji 2+1. Co gorsza, kontuzji doznała wtedy Wiktoria Zapart i musiała opuścić parkiet. Pomimo braku środkowej, widzewianki dobrze broniły, sukcesywnie starały się też zmniejszać dystans, chociaż nie pomagała im zbyt duża liczba pudeł. Świetnie dysponowana była Kudelska, po rzutach osobistych której wynik wynosił już tylko 31:33. Ostatnie słowo w tej kwarcie należało niestety do Martyny Bonieckiej. Dzięki jej udanej próbie za trzy pabianiczanki wygrywały 36:31.

Łodzianki zaczęły drugą połowę z dużą determinacją. Po trójce Jagody Bandoch ich strata zmalała do zaledwie jednego punktu, ale szybko tym samym odpowiedziały Gala oraz Aleksandra Dziwińska. Po chwili przewaga pabianiczanek ponownie wynosiła siedem „oczek”, a rozczarowany trener Niewiadomski poprosił o czas. Przyjezdne nie były sobie w stanie poradzić zarówno z obroną gospodyń, jak i z regularnie przedzierającą się pod kosz Galą. Wciąż prezentowały się też bardzo źle od strony rzutowej. Za trzy trafiła Kudelska, ale już próba z lepszej pozycji Stępień była niecelna. Takich problemów nie miały pabianiczanki i przed decydującymi dziesięcioma minutami na tablicy wyników widniał rezultat 53:44.

Tuż po wznowieniu gry efektownym wejściem pod kosz popisała się Gzinka, ale kolejne ciosy należały do PTK. Widzewianki cierpiały na nieobecności Zapart i traciły punkty po zbiórkach w ataku. Właśnie po takiej akcji prowadzenie na 61:48 podwyższyła Gala. Po chwili z bliska trafiła Natalia Danych, a piętnastopunktowa strata czerwono-biało-czerwonych nie zwiastowała niczego dobrego. Łodzianki przypuściły jeszcze próbę powrotu, ale skończyła się ona na zmniejszeniu dystansu do „dziesięciu” oczek. Na więcej przyjezdnych nie było już stać. Ostatecznie Widzew przegrał 58:75, skończył sezon regularny na siódmym miejscu, a w pierwszej rundzie play-offów najprawdopodobniej mierzyć się będzie z MUKS Poznań. Na potwierdzenie tej informacji musimy jednak poczekać do zakończenia pozostałych spotkań.

PTK Pabianice – Widzew Łódź 75:58 (20:12, 16:19, 17:13, 22:14)