Znamy drugiego beniaminka I ligi

7 czerwca 2021, 22:16 | Autor:

Poznaliśmy już drugą drużynę, z którą piłkarzom Widzewa Łódź przyjdzie rywalizować w następnym sezonie w I lidze. Po Górniku Polkowice dwa tygodnie temu, dzisiaj bezpośrednią promocję na zaplecze Ekstraklasy wywalczył GKS Katowice.

Podopieczni Rafała Góraka do przypieczętowania sukcesu potrzebowali domowego zwycięstwa nad Stalą Rzeszów. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, ale przyjezdni od razu im odpowiedzieli. Choć w następnych minutach to zespół z Podkarpacia przeważał, w końcówce pierwszej połowy do bramki trafił Arkadiusz Woźniak, który dwukrotnie powtórzył swój wyczyn po przerwie. Finalnie katowiczanie wygrali więc 4:1 i mogli się cieszyć z awansu.

Przed ostatnią kolejką GKS ma nad trzecią Chojniczanką Chojnice cztery punkty przewagi. Czwarte są Wigry Suwałki, a piąty KKS Kalisz – oba te kluby mają już pewne baraże. O szóstą pozycję rywalizacja toczyć się będzie w weekend – na ten moment w najlepszej sytuacji jest Skra Częstochowa, ale w grze są jeszcze Garbarnia Kraków i właśnie Stal.