Sytuacja jest dynamiczna : Odwołanie wpłynęło – w sprawie Widzewa pat
9 marca 2015, 10:11 | Autor: RyanOdwołanie Widzewa od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych jednak wpłynęło do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dokument datowany jest na dzień 6 marca, więc faktycznie został przefaksowany w piątek, jak zapowiadał klub.
Ważniejsze od treści samego odwołania jest sam fakt złożenia go właśnie w piątek. Chodzi o fakt, iż złożenie apelacji do Najwyższej Komisji Odwoławczej automatycznie powinno uchylić poprzedni werdykt, a co za tym idzie licencja Widzewa do posiedzenia NKO powinna być odwieszona.
Gdyby tak się stało, sobotni mecz z Sandecją Nowy Sącz mógłby się normalnie odbyć, ale do spotkania nie doszło ze względu na odwołanie go przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN. Rywalom nie przysługiwałby też walkower, a łodzianie zagraliby też w weekend w Jaworznie.
W Związku na ten moment nie wiedzą jednak, czy złożenie odwołania wstrzymuje werdykt Komisji Licencyjnej. Sprawę analizują prawnicy, szukający drogi wyjścia z tego pata. WTM udało się dowiedzieć, że jeśli klub dośle do NKO prośbę o zawieszenie trybu natychmiastowej wykonalności, to licencja wróci. Co dalej, na razie nie wiadomo.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska