Zapowiedź 15. kolejki IV ligi
22 października 2022, 13:30 | Autor: Michał
Już w sobotę rozpocznie się piętnasta odsłona gier w IV lidze. Pozycji lidera w dalszym ciągu bronić będą rezerwy Widzewa. Najciekawsze pojedynki odbędą się w w Buczku, gdzie piąty w tabeli Orkan podejmie wicelidera z Bełchatowa oraz w Łodzi, gdzie czwarty w tabeli AKS podejmie trzecią Polonię. Sprawdźmy, co dokładnie zafunduje nam w najbliższych dniach piąty szczebel rozgrywek!
Kolejka rozpocznie się w Zduńskiej Woli, gdzie będąca w strefie spadkowej Pogoń powalczy o punkty z Włókniarzem Zelów. Większość meczów rozpocznie się o godzinie 15:00. W Opocznie dojdzie do starcia beniaminków, w ramach którego Ceramika podejmie na własnym boisku Jutrzenkę Drzewce. Bardzo ważne dla wyglądu ligowej tabeli spotkanie odbędzie się przy ul. Milionowej w Łodzi. AKS SMS ugości na swoim boisku trzecią w tabeli Polonię. Obie ekipy udowodniły już w tym sezonie, że potrafią stworzyć świetne widowisko, więc emocji z pewnością nie zabraknie.
W najbliższej serii gier odbędą się również derby powiatu zgierskiego. Sokół Aleksandrów Łódzki stanie w szranki z Borutą Zgierz. Faworytem będą gospodarze, choć ekipa ze Zgierza już nie raz pokazała, że nie wolno jej lekceważyć. Złe wrażenie z poprzedniej kolejki będą chcieli zatrzeć piłkarze RKS Radomsko. Po remisie z beniaminkiem z Wielunia, żółto-niebiescy zagrają ze Stalą Niewiadów, która nie wygrała już od czterech spotkań. Do potyczki dwóch ostatnich zespołów ligi dojdzie w Wygodzie, gdzie Zryw podejmie WKS 1957 Wieluń. Obie drużyny zgromadziły w tym sezonie niespełna siedem punktów, więc „oczko” zdobyte teraz mogą być kluczowe w walce o utrzymanie.
Za ostatnią porażkę ze Zrywem będą chcieli zrehabilitować się zawodnicy Zjednoczonych Stryków, którzy zagrają na wyjeździe ze Skalnikiem Sulejów. Możliwe, że będzie to spotkanie, które zadecyduje o tym czy „Stryksa” znajdzie się w strefie spadkowej. Niezmienny od wielu kolejek lider ligi, Widzew II Łódź, uda się do Kleszczowa, gdzie czekać będzie Omega Kleszczów. Zespół spod Bełchatowa nie rozpoczął sezonu najlepiej, jednak w minionym czasie zaczął już regularnie punktować. Serię czterech zwycięstw z rzędu będzie chciała przedłużyć z kolei jedenastka KS Kutno. Zespół z północy województwa łódzkiego zmierzy się z LKS Kwiatkowice, który plasuje się aktualnie na 12. pozycji w klasyfikacji. Meczem, który zakończy tę rundę zmagań będzie starcie piątego w tabeli Orkanu Buczek z drugim GKS Bełchatów.
Mecze 15. kolejki IV ligi:
sobota, 22 października
Pogoń Zduńska Wola – Włókniarz Zelów. godz. 14:00
Ceramika Opoczno – Jutrzenka Drzewce, godz. 15:00
AKS SMS Łódź – Polonia Piotrków Trybunalski, godz. 15:00
Sokół Aleksandrów Łódzki – Boruta Zgierz, godz. 15:00
RKS Radomsko – Stal Niewiadów, godz. 15:00
Zryw Wygoda – WKS 1957 Wieluń, godz. 15:00
Skalnik Sulejów – Zjednoczeni Stryków, godz. 15:00
Omega Kleszczów – Widzew II Łódź, godz. 15:00
KS Kutno – LKS Kwiatkowice, godz. 16:00
niedziela, 23 października
Orkan Buczek – GKS Bełchatów, godz. 14:00





Górnik Zabrze
Wisła Płock
Jagiellonia Białystok
Radomiak Radom
Cracovia
Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin
Lech Poznań
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Piast Gliwice
Termalica Nieciecza
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska