U-19: Pewne zwycięstwo u siebie

22 października 2022, 15:08 | Autor:

Najmniejszych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa nie miała drużyna juniorów starszych Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka dominowali przez całość spotkania i pokonali na Łodziance RKS Radomsko 7:0, utrzymując dzięki temu pozycję lidera I Ligi Wojewódzkiej.

Pierwszą klarowną sytuację w tym meczu stworzyli sobie widzewiacy. Po wrzutce ze skrzydła autorstwa Sebastiana Starbały, piłkę na słupek posłał Radomski, dwoma strzałami dobijał jeszcze Adrian Filipiak, ale oba uderzenia wybronił Marcin Rozik. To łodzianie zyskali bardzo wyraźną przewagę od pierwszych fragmentów meczu. W 8. minucie, za sprawą Eryka Dybisiaka, piłka znalazła się nawet w siatce, lecz arbiter zasygnalizował spalonego. Dwie minuty później widzewiak dograł w pole karne do wbiegającego Jakuba Juchacza, jednak golkiper w porę zapobiegł zagrożeniu. Kolejne świetne okazje mieli też Filipiak czy Radomski, ale futbolówka nie chciała wpaść do siatki. Incydentalne zagrożenie goście stworzyli w 20. minucie, kiedy po lekkim strzale ze skrzydła Kajetana Misztalskiego, piłka odbiła się od słupka.

Kolosalna przewaga Widzewa w końcu przyniosła efekt w postaci bramki. W 24. minucie fantastycznie z rzutu wolnego uderzył kapitan zespołu Milan Bazler i wpakował piłkę w lewe okienko, otwierając tym samym wynik tego meczu. Minęło zaledwie pięć minut, a czerwono-biało-czerwoni podwyższyli swoje prowadzenie. Z dalszej odległości uderzył Radomski, Rosik nie poradził sobie z wyłapaniem tej piłki i pozwolił na dobitkę Filipiaka, który był w tej akcji bezbłędny i wpisał się na listę strzelców. Dominacja gospodarzy, którzy ciągle dążyli do strzelania kolejnych bramek, nie ustawała. O podania kilkukrotnie w kolejnych atakach zabiegał Dybisiak, jednak podwyższenie rezultatu nie oglądaliśmy. W 39. minucie, po błędzie bramkarza gości, tuż obok słupka posłał piłkę Filipiak. W 44. minucie znów okazję miał Dybisiak, który huknął z lewej strony pola karnego, ale refleksem w tej sytuacji wykazał się bramkarz. Tuż przed przerwą sędzia podyktował jeszcze rzut karny, który na bramkę zamienił Radomski.

Do drugiej części meczu Widzew przystąpił z trzema zmianami w składzie. Już w 46. minucie szanse miał Filipiak, ale strzał nie przyniósł gola. Dość mocno ucierpiał jednak bramkarz, który potrzebował trochę czasu, żeby stanąć na nogi. Widzewiacy szybko zaczęli zdobywać kolejne gole. W 53. minucie pewnym strzałem na 4:0 podwyższył Jakub Zając. Trener postanowił wprowadzić kolejnych rezerwowych. W 58. minucie szansę miał Wołoszyn, który po dograniu w pole karne od kolegi spróbował pokonać bramkarza. Gola w tym przypadku nie było, ale padł on zaledwie dwie minuty później. Na listę strzelców wpisał się Jakub Adrianowski. Dwie minuty później bramkarz RKS znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Na 6:0 podwyższył Kostewski.

Łodzianie wciąż nie dawali przeciwnikowi żadnych szans. W 70. kolejnego gola mógł zdobyć Kostewski, ale fatalnie przestrzelił z bliska. Co nie udało się Ukraińcowi, wyszło świetnie Zającowi, który dwie minuty później podwyższył wynik na 7:0. W 77. minucie piłkę na połowie gości odebrali widzewiacy. Dograć próbował Wołoszyn, ale jego centra została zablokowana. Dwie minuty później dwie okazje miał Radomski. Najpierw uderzył głową nad poprzeczką po dograniu Zająca, a kilkadziesiąt sekund później wypracował sobie wolną przestrzeń do oddanie strzału, ale wyraźnie przestrzelił. W 84, minucie szanse miał z kolei Wołoszyn, ale bramkarz tym razem dobrze wykonał swoje zadania i na kolejnego gola nie pozwolił. W ostatnich minutach meczu strzały oddawali choćby Kostewski czy Juchacz. Ten pierwszy obił nawet słupek ale nic z tego nie wyszło. Nic więcej już się w tym meczu nie wydarzyło. Widzew rozbił RKS Radomsko 7:0. Następny mecz już za tydzień. Przeciwnikiem będzie UKS SMS Łódź.

Widzew Łódź – RKS Radomsko 7:0 (3:0)
24′ Bazler, 29′ Filipiak , 45′ Radomski (k), 53′, 72′ Zając, 60′ Adrianowski, 62′ Kostewski

Brzózka (46′ Kwiatkowski) – Starbała (57′ Szymczak), Przybylski, Wszołek (57′ Faliszewski), Adrianowski, Madej (46′ Wołoszyn), Dybisiak (46′ Zając), Radomski, Juchacz, Bazler (57′ Bellavithanage)  , Filipiak (57′ Kostewski)