Raport kartkowy przed meczem z Miedzią
21 października 2022, 09:32 | Autor: Ryan
Za drużyną Widzewa trzynaście ligowych spotkań i wciąż żaden z łódzkich piłkarzy nie doszedł nawet do sytuacji kartkowego zagrożenia. W ostatnim meczu tylko jeden z nich został napomniany, ale nadal jest daleki od pauzy.
Mowa o Erneście Terpiłowskim, który żółtym kartonikiem został ukarany w drugiej połowie starcia z Zagłębiem Lubin. Dla młodego pomocnika była to dopiero pierwsza taka sytuacja w tym sezonie, więc o przymusowej przerwie nie ma mowy. Wciąż pięciu widzewiaków ma na koncie po dwa „żółtka”, a grono tych z jednym wydłużyło się do ośmiu nazwisk.
W zespole dzisiejszego rywala także brak piłkarzy, którzy musieliby pauzować z powodu ostrej gry. Aż sześciu zawodników jest tym jednak zagrożonych: Maxime Dominguez, Levent Gulen, Angelo Henriquez, Olaf Kobacki, Hubert Matynia oraz Nemanja Mijusković. Warto dodać, że Miedź to najczęściej karana drużyna Ekstraklasy czerwonymi kartkami. Z boiska wyrzuconych zostało już czterech graczy, w tym jeden dwukrotnie!
Żółte kartki w Widzewie:
2 – Dominik Kun, Juliusz Letniowski, Jordi Sanchez, Serafin Szota, Mateusz Żyro
1 – Bożidar Czorbadżijski, Marek Hanousek, Martin Kreuzriegler, Kristoffer Normann Hansen, Bartłomiej Pawłowski, Juljan Shehu, Jakub Sypek, Ernest Terpiłowski







Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Lech Poznań
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Cracovia
Korona Kielce
Wisła Płock
GKS Katowice
Radomiak Radom
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Piast Gliwice
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Lechia Tomaszów Maz.
Broń Radom
Olimpia Elbląg
Jagiellonia II Białystok
Widzew II Łódź
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska