Danielak jednak w III lidze?
20 grudnia 2022, 13:31 | Autor: Ryan
Media informowały jakiś czas temu, że były widzewiak Karol Danielak może zasilić szeregi GKS Katowice. Teraz pojawiły się nowe doniesienia, łączące pomocnika z Wieczystą Kraków. Wkrótce okaże się, gdzie wyląduje 31-letni zawodnik.
Pogłoski na temat Danielaka pojawiły się na Twitterze, a ich autorem jest dobrze poinformowany w transferowych nowinkach użytkownik Janekx89. Twierdzi on, że piłkarz miał wiele ofert z I ligi, ale ostatecznie miał zdecydować się na skorzystanie z krakowskiej propozycji. To dość zaskakujący ruch, ponieważ Wieczysta kojarzona jest z dobrze płatną piłkarską emeryturą.
Być może zawodnik, który zimą odszedł z Piłsudskiego, myśli już wyłącznie o finansach, a nie sportowych ambicjach. Wcześniej z trzecim zespołem III ligi łączono także Patryka Lipskiego. Ten jednak wciąż nie rozwiązał umowy z RTS.
🔜Reprezentujący w rundzie jesiennej Widzew – Karol Danielak, mimo wielu ofert z pierwszej ligi będzie zawodnikiem Wieczystej Kraków.
Bliski wzmocnienia trzecioligowca jest również napastnik Eryk Sobków z Raduni Stężyca (transfer definitywny).
— Janekx89 (@janekx89) December 20, 2022
Przypomnijmy, że Danielak rozegrał w Widzewie równe 50 spotkań. W poprzednim sezonie wywalczył z łodzianami awans do Ekstraklasy.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Masakra. A z drugiej strony: o co miałby walczyć w GKS? O utrzymanie? O baraże? Co za różnica? Z Wieczystą może piłkarsko awansować ligę wyżej (oby nie), a i finansowo się zabezpieczy.
No właśnie, zatem sam sobie odpowiedziałeś. Chłop ma już 31 lat, musi myśleć o pieniądzach zwłaszcza że kluby pokroju Arki, Podbeskidzia czy Wisły raczej się nim nie interesowały. Tak więc lepiej grać za dobre siano w 3 lidze niż za słabsze na kartoflisku przy Bukowej (i jeszcze się martwić czy wypłata wejdzie)…
Wieczysta za pół roku będzie w drugiej lidze, a za półtora w pierwszej.
Niekoniecznie. Coś ostatnio pisano o tym, że właściciel Wieczystej planuje wejść do Wisły Kraków. Jeżeli by do tego doszło, projekt o nazwie „Wieczysta” może odejść do lamusa. Nie sądzę żeby finansował 2 kluby, a jeśli już to na pewno nie na taką skalę…
Gdyby miał takie plany realnie nie ściągałby do Wieczystej Danielaków i Lipskich… Nie wejdzie do Wisły z różnych względów
Tak, tak a za 5 zdobedzie LM.
Skonczy na smietniku historii tak jak kazda zabawka milionera bez tradycji.
Razem ze smiesznym Rakowem.
Kasa pewnie lepsza i odpowiedzialność mniejsza.
Widzew będzie prawdopodobnie musieli szukać nie tylko środkowego pomocnika ale także napastnika, jeżili Sanchez będzie dalej na celowniku Rakowa. Danielaka trochę szkoda. ale konkurencja w Widzewie jest coraz większa.
Smutna prawda o naszej extraklapie, połowa piłkarzy to poziom max 1 liga, kolejny przykład to Gutkowski. Gdyby nie przepis o młodzieżowcy to nigdy by nie grał w 1 lidze, a potem wszyscy się dziwią że na mundialu nasza gra tak wygląda.
dobrze robi. jak placą to czemu nie. zycie piłkarza jest krótkie a żyć trzeba.
Bzdura. Nie sądzę ,żeby aż tak nisko upadł i nie miał juz za grosz ambicji.
dobrze robi, iść do cyganów lizusów żaboli. poza tym Kraków ładne miasto. zarobi nie nabiega się…
Gdzie ten Kraków to ładne miasto?
Chodzi o Rynek Główny? OK, co jeszcze? Planty?
Reszta miasta takie samo bokowisko jak wszędzie indziej.
Jak pokazały jesienne mecze ligowe, to dla niego jest odpowiedni poziom. Gdyby nie był pupilkiem Niedźwiedzia, to nie podniósłby się z ławki rezerwowych przez całą rundę..