WTM Awards 2022 – Najlepsza atmosfera i doping na domowym meczu

19 grudnia 2022, 20:08 | Autor:

Wczoraj zakończyło się pierwsze głosowanie w plebiscycie Widzewskie Trofea Mistrzów – WTM Awards 2022! Od dziś można decydować o tym, kto zdobędzie nagrodę w drugiej kategorii: „Najlepsza atmosfera i doping na meczu”. Poznajcie piątkę nominowanych przez naszą Redakcję!

Przypomnijmy, że głosujemy na mecz, na którym panowała najlepsza atmosfera, a kibice Widzewa zaprezentowali najlepszy doping. Tym razem w tej kategorii uwzględnione zostały jedynie spotkania rozgrywane w „Sercu Łodzi”. Wyjazdowe pojedynki zostaną wzięte pod lupę w osobnym głosowaniu. Oto nominowane domowe starcia:

1. WIDZEW ŁÓDŹ – CRACOVIA

Spotkanie rozegrane 9 września od początku miało atmosferę pełną napięcia, ze względu na liczny przyjazd do Łodzi fanów z ul. Kałuży. Mecz znakomicie ułożył się dla gospodarzy, którzy za sprawią trafienia Dominika Kuna, już w 4. minucie otworzyli wynik. To nakręciło trybuny do znakomitej zabawy, która trwała przez całe zawody. Niesiona dopingiem drużyna Widzewa podwyższyła prowadzenie w drugiej połowie, gdy Marek Hanousek wykorzystał rzut karny. Ponad 17 tysięcy widzów, którzy obejrzeli tamto starcie, miało powody do zadowolenia. Jedynym nieprzyjemnym akcentem była kontuzja Fabio Nunesa, ale tym pozytywnych było więcej. Włącznie z efektowną oprawą, zaprezentowaną na „Zegarze”.

2. WIDZEW ŁÓDŹ – KORONA KIELCE

Jedno z dwóch starć wśród naszych kandydatów z pierwszego półrocza, a także jedno z dwóch, które nie zakończyło się dla łodzian zbyt dobrze. Po dobrym początku drugiej połowy, gdy gola na 1:0 strzelił Kristoffer Normann Hansen, wydawało się, że punkty w komplecie zostaną przy Piłsudskiego. Goście utarli jednak Widzewowi nosa. Najpierw do remisu doprowadził Kiryło Petrow, a później do siatki trafił Jewgienij Szykawka. Choć piłkarze Janusza Niedźwiedzia do końca walczyli chociaż o jedno „oczko”, zeszli z murawy pokonani. Pomóc zespołowi próbowali świetnie dopingujący kibice, ale przeszło 16 tysięcy widzów tym razem musiało wrócić do domów mocno rozczarowanych.

3. WIDZEW ŁÓDŹ – LEGIA WARSZAWA

Wśród nominowanych nie mogło zabraknąć klasyka polskiej piłki, tym razem w wydaniu ligowym. Klimat potyczki z Legią Warszawa był szczególny, a fani liczyli na przerwanie złej serii spotkań ze stołecznym rywalem. Wrogość pomiędzy kibicami obu drużyn dawała o sobie znać jeszcze przed pierwszym gwizdkiem i trwała przez całe spotkanie. Pod „Zegarem”, jak i w sektorze gości prezentowane były oprawy, doping jednych i drugich stał na bardzo wysokim poziomie. Po zakończeniu meczu więcej powodów do zadowolenia mieli jednak legioniści, którzy wygrali 2:1.

4. WIDZEW ŁÓDŹ – PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA

Kolejny obowiązkowy kandydat do tytułu meczu z najlepszą atmosferą. Spotkanie, które finalnie dało Widzewowi upragniony awans do Ekstraklasy, miało wyjątkowy charakter. Kibice wypełnili stadion w komplecie, a gdy Bartłomiej Pawłowski otworzył wynik już w 5. minucie, trybuny wręcz eksplodowały. Drugi raz miało to miejsce w 51. minucie, gdy Dominik Kun strzelił na 2:1. Nawet przez kilka minut, gdy na tablicy widniał rezultat 1:1, atmosfera w „Sercu Łodzi” była fenomenalna. Poziom kibicowskich emocji podniosły także dwie choreografie. Zanim zabrzmiał ostatni gwizdek, fani niczym dwunasty zawodnik starali się ze wszystkich sił pomóc drużynie, a gdy spotkanie się zakończyło, feta trwała jeszcze niemal dwie godziny! Jej zwieńczeniem było wbiegnięcie fanów na murawę, by radować się z piłkarzami z osiągniętego sukcesu.

5. WIDZEW ŁÓDŹ – RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Choć widzewiacy nie wygrali tego meczu, poziom zawodów dorównał świetnej atmosferze, stworzonej przez 17,5 tysiąca widzów. Przed meczem gospodarzom nie dawano zbyt dużych szans w konfrontacji z liderem, dlatego bezbramkowy remis przyjęto pozytywnie. Piłkarze Janusza Niedźwiedzia mieli swoje okazje do strzelenia bramki, więc napięcie na trybunach cały czas było wyczuwalne. Głośny doping i wiara w zwycięstwo tym razem nie zostały przekute na decydujące trafienie, ale i tak było to jedno z najlepszych spotkań jesieni pod względem klimatu panującego wokół boiska.

Głosować można przez pięć dni, do 23 grudnia włącznie (poniżej lub w prawym górnym rogu strony głównej). Wyniki pozostaną jednak nieznane, a ogłosimy je dopiero na sam koniec plebiscytu. Zapraszamy do zabawy!

Które spotkanie powinno otrzymać nagrodę WTM Awards 2022 w kategorii "Najlepsza atmosfera i doping na domowym meczu"?

• Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (52%, 663 Votes)
  • Widzew Łódź - Cracovia 2:0 (20%, 256 Votes)
  • Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:2 (19%, 236 Votes)
  • Widzew Łódź - Raków Częstochowa 0:0 (8%, 107 Votes)
  • Widzew Łódź - Korona Kielce 1:2 (1%, 11 Votes)

Total Voters: 1 273