Futsal: Ostatni tegoroczny mecz na plus

19 grudnia 2022, 16:21 | Autor:

Szczęśliwi wrócili wczoraj do Łodzi futsaliści Widzewa. Podopieczni Marcina Stanisławskiego i Michała Zawadzkiego zmierzyli się na wyjeździe z ekipą Red Devils Chojnice i po niełatwym meczu wygrali 2:1, dzięki czemu zabrali do domu komplet punktów.

Już w drugiej minucie okazję do strzelenia bramki miał Viacheslav Kozhemiaka, jednak widzewiak strzelił minimalnie koło lewego słupka. To spotkało się po minucie z odpowiedzią gospodarzy. Z główki mocno uderzył Guladi Kokoladze, ale minimalnie przestrzelił. W 9. minucie tego widowiska „Czerwone Diabły” dopięły swego, gdyż piłkę do bramki Słowińskiego wpakował Vitaliy Kolesnyk.. Chwilę później mogło być 2:0 – na szczęście strzał Janisa Pastarsa odbił się od słupka. Po koniec pierwszej połowy łodzianie zaczęli mocno nacierać. W 18. minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Znakomitym podaniem popisał się Marcin Stanisławski, podał do wybiegającego Daniela Krawczyka, a ten pewnie pokonał golkipera. Nie minęły nawet trzy minuty i doświadczony zawodnik znów mógł się cieszyć z gola po akcji ze stałego fragmentu gry w ostatnich sekundach pierwszej części meczu.

W drugiej połowie obie drużyny chciały zdobyć kolejną bramkę. Okazję w 24. minucie miał choćby Kolesnyk, ale wyraźnie zabrakło w tej próbie precyzji. Ze strony Widzewa próbę wpisania się na listę strzelców podejmowali Kozhemiaka i Dudek, którego uderzenie zostało w ostatniej chwili wychwycone przez bramkarza. W 34. minucie miejscowi mieli idealną szansę na doprowadzenie do wyrównania. W kluczowym momencie dogranej w pole piłki nie sięgnął jednak Kolesnyk i nic z tego nie wyszło. W drugiej połowie więcej bramek nie oglądaliśmy.

Widzew wygrał na wyjeździe z Red Devils Chojnice 2:1. Czerwono-biało-czerwoni zakończyli tym samym rundę jesienną, a do wznowienia rozgrywek zajmować będą ósmą lokatę, czyli ostatnią, która daje możliwość udziału w fazie play-off. Mecz w Chojnicach był również ostatnim dla Tomasza Gąsiora, który od przyszłego roku nie będzie już reprezentantem łódzkiego klubu. Do ligowych zmagań futsaliści wrócą na początku stycznia.

Red Devils Chojnice – Widzew Łódź 1:2 (1:2)
9′ Kolesnyk – 18′, 20′ Krawczyk