Juniorki starsze Widzewa z awansem do ćwierćfinałów MMP

18 grudnia 2022, 19:30 | Autor:

W fantastycznych nastrojach zakończyły trwający weekend juniorki starsze Widzewa Łódź. Podopieczne Anny Chodery wygrały dziś w ostatnim meczu turnieju strefowego z ŁKS Łódź 77:73 i przypieczętowały awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19.

Lepsze wejście w ten mecz odnotowały koszykarki Widzewa, choć to ŁKS otworzył wynik rzutem za dwa. Szybko skutecznie wykończyła atak również Amelia Kuper i mieliśmy remis. Później to zawodniczki w czerwonych strojach punktowały częściej. Swoje pierwsze punkty zdobywały Oliwia Janicka i Otylia Pawlak. To był dobry fragment gry w wykonaniu widzewianek. Do kosza trafiała ponownie Kuper i Aida Miazek, która kilka razy świetnie pokazała się w obronie, przecinając podania rywalek. ŁKS był nieskuteczny i nie raz miał problem z wykończeniem prostych akcji. Obydwa zespoły nie wystrzegały się przewinień, przez co oglądaliśmy sporo rzutów osobistych. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem RTS 27:15.

Druga część rywalizacji zaczęła się lepiej dla zawodniczek z zachodniej części miasta. Kilka celnych rzutów, w tym jeden za trzy punkty, dało niepokojący efekt w postaci wyniku 24:27. Na szczęście w porę trzema punktami odpowiedziała Miazek i podopieczne trener Chodery znów wróciły do regularnych trafień. W piątej minucie tej części gry, świetnie jedną z akcji wykończyła Kuper, jednak pierwsze skrzypce do końcowej syreny grała Janicka, która znakomicie spisywała się pod koszem i pozwalała utrzymać kilkunastopunktowe prowadzenie. Pod koniec trafiały jeszcze reprezentantki ŁKS, jednak do przerwy kibice byli świadkami prowadzenia Widzewa 43:32.

Po zmianie stron pierwsze znów zaczęły wrzucać gospodynie. Na szczęście czerwono-biało-czerwone nie pozostawały bierne – kolejny raz w tym meczu rzutem zza linii popisała się Pawlak, natomiast w kolejnej akcji sprytnie swoją rywalkę zwiodła Miazek, czym otworzyła sobie drogę pod sam kosz i właściwie wykończyła atak. Ełkaesianki również notowały dobre fragmenty gry, ale nie udało im się zbliżyć do reprezentantek Widzewa na mniej niż 5 punktów. W połowie tej części gry świetnie spisała się Maria Józefowicz, która pod koszem przeciwnika odebrała jednej z rywalek piłkę i dopisała do dorobku kolejne dwa oczka. Później ponownie popis umiejętności dała Oliwia Janicka, którą ciężko było w dzisiejszym meczu powstrzymać. To ona zdobyła kolejne osiem punktów, dzięki czemu udało się utrzymać prowadzenie 64:58.

Przy rozpoczęciu ostatniej części meczu przewaga nie była bezpieczna. Na szczęście z trafienia mogła cieszyć się w końcu Natalia Śliwińska. Później dwa rzuty osobiste wykorzystała Pawlak i powoli gasły nadzieje drużyny gospodarzy na odwrócenie losów tego meczu. Dodatkową bolączką zawodniczek w białych trykotach był przekroczony limit pięciu fauli co oznaczało, że każdy kolejny skutkował rzutami wolnymi dla Widzewa. W końcówce ŁKS odnotował jeszcze kilka trafień, lecz bezbłędne próby Marii Józefowicz i znakomicie spisującej się dziś Otylii Pawlak sprawiły, że już nic się w tym meczu nie zmieniło. Widzewianki wygrały w derbach 77:73, dzięki czemu awansowały na trzecie miejsce w tabeli, z kolei to dało promocję do ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19. O tym, z kim łodziankom przyjdzie się zmierzyć, dowiemy się we wtorek o godzinie 19:00 podczas losowania, które na żywo będzie można oglądać TUTAJ.

ŁKS Łódź – Widzew Łódź 73:77 (15:27, 17:16, 26:21, 15:13)

Janicka 32, Pawlak 19, Kuper 8, Miazek 7, Józefowicz 6, Śliwińska 3, Graczyk 2, Krawul 0, Kubińska 0, Młyńska 0, Kurzawska 0