Futsaliści Widzewa wyjdą na parkiet po raz ostatni w tym roku

18 grudnia 2022, 12:45 | Autor:

W niedzielny wieczór po raz ostatni na ligowym parkiecie zameldują się futsaliści Widzewa Łódź. Po domowej porażce z Rekordem Bielsko-Biała, podopieczni Marcina Stanisławskiego i Michała Zawadzkiego udadzą się do Chojnic, gdzie zagrają z tamtejszą ekipą Red Devils.

Widzew przystąpił do trwającego sezonu jako beniaminek i można stwierdzić, że nie będzie błędem zaliczenie jego pierwszej części do udanych. Oczywiście, wiele aspektów trzeba jeszcze udoskonalić, ale faktem jest, że czerwono-biało-czerwoni ani razu nie znaleźli się w strefie spadkowej Futsal Ekstraklasy, a to dobry prognostyk na przyszłość. Dotychczas łodzianie pięciokrotnie wygrywali, a osiem razy byli zmuszeni uznać wyższość rywali. Tydzień temu widzewiacy ulegli we własnej hali pewnie zmierzającemu po tytuł Rekordowi BielskoBiała 1:6.

Dzisiejszy rywal będzie zdecydowanie w zasięgu, gdyż mowa o drużynie Red Devils Chojnice, która z jedenastoma punktami na koncie zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w klasyfikacji. Zespół z województwa pomorskiego wygrał w bieżącej kampanii trzy mecze, przy czym ostatni triumf miał miejsce na początku listopada w meczu przeciwko ostatniej Legii Warszawa. Do dziś nasi najbliżsi rywale nie byli w stanie zainkasować kolejnego kompletu punktów. Tydzień temu przeszkodził w tym FC Toruń, który wygrał 2:1. Szykuje się więc ciekawe i ważne dla układu tabeli spotkanie. W przypadku zwycięstwa, świąteczną przerwę futsaliści z Łodzi spędzą na ósmej pozycji. Mecz w Chojnicach będzie również ostatnim dla Tomasza Gąsiora, który w przyszłym roku nie będzie już zawodnikiem Widzewa.

Mecz pomiędzy Red Devils Chojnice a Widzewem Łódź odbędzie się dziś o godzinie 18:00 na obiekcie przy ul. Huberta Wagnera 1 w Chojnicach. Transmisję ze spotkania będzie można śledzić w płatnym serwisie WP Pilot.

 

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Linus
1 rok temu

Drużynie z Chojnic za wyznaczenie takiego terminu meczu należy się bezwzględnie tytuł dzbanów roku

1
0
Would love your thoughts, please comment.x