W niedzielę odbędzie się turniej Ekstra Talent
15 września 2023, 09:30 | Autor: Bercik
W niedzielne przedpołudnie na boisku w Zgierzu wystartuje ósma edycja projektu Ekstra Talent – poinformowała wczoraj strona widzew.com. Łódzki klub będzie gospodarzem tego turnieju.
Ze względu na remont i wyłączenie boiska sztucznego na Łodziance, turniej odbędzie się na stadionie Włókniarza Zgierz przy ulicy Musierowicza. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00, a już o godzinie 11:00 wystartuje turniej rocznika 2012, w którym uczestniczyć będą zaproszone Kluby Partnerskie.
Najważniejszym elementem projektu są testy motoryczne, prowadzone przez kadrę naukową Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy. Przeprowadzane są trzy główne próby: bieg wytrzymałościowy (tzw. beep test), bieg wahadłowy 10×5 metrów oraz zwis na ugiętych ramionach.
To już ósma edycja tego projektu, który finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Turnieje odbywają się w dniach 5-25 września na obiektach osiemnastu klubów Ekstraklasy. Głównym celem całego cyklu jest promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie aktywnego trybu życia, a także zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności.
foto: Martyna Kowalska / widzew.com







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Moze trafi sie jakas perelka na miare Milosa, Sypka,Terpilowskiego, Szoty, Zyry, Rondica, Ciganiksa, Shehu, Zielinskiego, a moze nawet samego Czorby albo Zjawinskiego?
prędzej trafi się taka łajza z szaletu miejskiego jak ty
Won lamusie, u was takie talenty że w strefie spadkowej się znajdujecie xD