Mecz z Rakowem także w TVP Sport

23 maja 2025, 07:58 | Autor:

Sobotni mecz pomiędzy Rakowem Częstochowa a Widzewem Łódź będzie mieć ogromny ciężar gatunkowy, ponieważ gospodarze wciąż mogą sięgnąć po mistrzowski tytuł. Arcyciekawe spotkanie zostanie pokazane na żywo przez stację TVP Sport.

Zgodnie z tradycją, wszystkie mecze ostatniej kolejki Ekstraklasy zostaną rozegrane o tej samej porze. Na antenie stacji Canal+ Sport będzie można śledzić tzw. Multiligę, czyli łączoną transmisję ze wszystkich dziewięciu stadionów. Jej nieodłącznym elementem jest znany sygnał dźwiękowy, oznaczający interesujące zdarzenie na jednym z boisk – najczęściej jest to strzelony gol, ale nierzadko także podyktowany rzut karny. Na osobnych kanałach, główny nadawca rozgrywek planuje także przekaz w całości skoncentrowany na dwa starcia, które wyłonią nowego mistrza Polski.

Jedno z nich, konkretnie pojedynek widzewiaków pod Jasną Górą, będzie transmitować także Telewizja Polska. W ramach zawartej umowy partnerskiej ma ona prawo do relacji z jednego meczu w kolejce, ale nie może wybierać go samodzielnie. Największym zainteresowaniem cieszyć się będzie konfrontacja Lecha Poznań z Piastem Gliwice, ponieważ to właśnie „Kolejorz” ma przed ostatnią serią największe szanse na zdobycie trofeum. Przypomnijmy, że do końcowego triumfu, bez oglądania się na Raków, potrzebne jest lechitom zwycięstwo. Jeśli powinie im się nogą, będą musieli liczyć także na stratę punktów przez „Medaliki„.

Raków o mistrza, Widzew o 12. miejsce

Dla piłkarzy Zeljko Sopicia mecz z częstochowianami będzie miał mniejszą rangę – powalczą w korespondencyjnej potyczce z Radomiakiem Radom (zagra u siebie z Motorem Lublin) o dwunastą lokatę. Z pewnością miłym akcentem byłoby też odebranie gospodarzom okazji do świętowania. Zwłaszcza, że czerwono-biało-czerwoni od lat nie są lubianym zespołem wśród miejscowej publiczności.

Mecze 34. kolejki Ekstraklasy rozpoczną się o godz. 17:30.

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aaa
15 godzin temu

Niech to wszystko wreszcie dobiegnie końca – ostatni trudny moment i czas na narodziny nowego, Wielkiego Widzewa. Mam już serdecznie dość tej wszechobecnej Rydzowatości na boisku – nijakości, braku charakteru.

śmiech na sali
Odpowiedź do  Aaa
13 godzin temu

Ta a to dziwne bajki opowiadasz bo od ostatnich 25 lat tak jest gdy Widzew gra w ekstraklasie a wtedy nie było „Rydzowatości”,Wichniarka,Myśliwca,Niedźwiedzia,Stamirowskiego itp itd

Sylwester
14 godzin temu

utrzec nosa Medalikom

karneciarz
Odpowiedź do  Sylwester
13 godzin temu

Utrzeć nosa medalikom a dać mistrza Lechowi ??? ,czy patrzeć jak Raków sie bawi zdobywając drugiego mistrza , nie wiem co gorsze :)

śmiech na sali
14 godzin temu

Czy jak będzie porażka z Rakowem a Lech pogubi punkty z Piastem to oficjalnie można mówić że Widzew zagrał na luzie i pozbawił Mistrza Lecha :) Gdyby grali na poważnie to spokojnie by raków ograli :)

kuzy
13 godzin temu

Raków dla obecnego Widzewa jest nieosiągalny, po prostu za szybko gra, bardzo podobnie do Pogoni, czyli do tych dwóch drużyn w meczach których Widzew jest od trzech lat niestety tylko tłem.
I sobotni mecz ma być końcem tej padliny.

Last edited 13 godzin temu by kuzy
Info
Odpowiedź do  kuzy
13 godzin temu

Raków idzie na mistrza, Widzew nie jest w stanie im podołać.
Będzie 3:0
Mam nadzieję że w nowym sezonie będzie nowy trener.

karneciarz
Odpowiedź do  Info
9 godzin temu

Ta se może iśc jak im Lech na to pozwoli i zgubi punkty :)

Total
4 godzin temu

Nie oglądać się na nikogo,po prostu wygrać mecz

9
0
Would love your thoughts, please comment.x