Patrycja Balcerzak będzie odpowiadać za Departament Piłki Kobiecej
1 marca 2026, 17:14 | Autor: Bercik
Jednym z kluczowych kierunków rozwoju Widzew Łódź jest dalsza profesjonalizacja piłki kobiecej. W związku z tym w strukturach Działu Sportu wzmocniono Departament Piłki Kobiecej, którym pokieruje Patrycja Balcerzak.
Balcerzak to doświadczona reprezentantka Polski, mająca na koncie 78 występów w kadrze narodowej i 15 zdobytych bramek. Swoje umiejętności rozwijała również za granicą, występując w barwach SC Sand oraz Recreativo Huelva. Przez lata aktywnie wspierała rozwój i promocję kobiecego futbolu w kraju.
W ostatnim okresie była zawodniczką ekstraligowego SMS Łódź, gdzie pełniła także funkcję asystentki trenera. Od kilku lat organizuje młodzieżowy turniej Balcerzak Cup, skierowany do dziewcząt i chłopców. Jest również ambasadorką rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Świata U-20 Kobiet, których jednym z miast-gospodarzy jest Łódź.
Kilka dni temu Balcerzak poinformowała o zakończeniu swojej profesjonalnej kariery piłkarskiej. Przed nią nowy rozdział – obejmie stanowisko szefowej Departamentu Piłki Kobiecej w strukturach Widzewa Łódź. Obecnie w klubie trenuje ponad 100 dziewcząt i kobiet, które od teraz znajdą się pod opieką nowego Departamentu. Jednym z kluczowych wyzwań na najbliższy czas będzie stworzenie spójnej piramidy szkoleniowej, umożliwiającej harmonijny rozwój zawodniczek na każdym etapie ich kariery.
foto: widzew.com







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki
Jak się sprawdzi to można ją dać za Pana A i Pana B.
To niewątpliwie najważniejszy z problemów Widzewa w tej chwili. Jak długo jeszcze ten chłoptaś na zdjęciu będzie udawał prezesacwctym klubie ?
Super dziewczyna, widać od dawna po niej, że jej się chce działać z zaangażowaniem.
W męskiej piłce przed nami długa droga, mam nadzieję, że w damskiej odsłonie wykorzystamy nasze możliwości do zdominowania w kraju i poza.
Patrycja, witamy w Widzewskiej rodzinie!
Brawo Patrycja
Może ta Pani zastąpi tego Pana obok. Pani się przynajmniej zna na piłce.
No trudno.
Może Patrycja byłaby uprzejma zastąpić do końca sezonu Jovicevica, skoro z jakiegoś powodu jeszcze nie został zwolniony? Jestem pewien, że mielibyśmy większą szansę na utrzymanie z Patrycją w roli trenera, niż z obecnym, który w ekstraklasie ma średnią punktów mniejszą, niż liczbę meczów 11 < 12.
To jest to czego w tym momencie Widzewowi brakowało najbardziej. Jestem spokojny.
Brawo Rydz.
„Jednym z kluczowych kierunków rozwoju Widzew Łódź jest dalsza profesjonalizacja piłki kobiece”??
Litości…
Kpina z kibiców….
Patrycji mówię tak, Rydzowi mówię dość
Breloczki. Myślę, że jako Klub potrzebujemy jeszcze nowych breloków i wtedy wszystko się ułoży.