Kim jest Franciszek Golański?
28 czerwca 2026, 18:07 | Autor: Bercik
Widzew ogłosił listę zawodników, jaka uda się na obóz przygotowawczy do Austrii. Wśród powołanych graczy jest bramkarz Franciszek Golański. Kim jest młody golkiper?
Młody bramkarz został wypożyczony do Widzewa z warszawskiej Legii w lutym tego roku. W bieżącym sezonie raz znalazł się na ławce rezerwowych w meczu drugiej drużyny RTS (w majowym meczu z Mławianką Mława), zaliczył także 45 minut w starciu Ligi Makroregionalnej z ŁKS-em Łomża oraz sześć spotkań w Centralnej Lidze Juniorów U-17.
Teraz Golański będzie miał okazję szlifować swoje umiejętności na obozie z pierwszą drużyną Widzewa. Gratulujemy!







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
czy kogos on wam nie przypomina ?
Tytoń?
„Kim jest mowy bramkarz” – tak było by poprawnie po polsku.
Te Wasze (dziennikarskie) anglicyzmy zaśmiecają tylko nasz piękny język. Stylowi wypowiedzi nie przynoszą polotu. Nie powtarzajcie za Szpakowskim takich neologizmów.
No chyba że w szkole poziom nauczania ojczystego języka był mierny, a uczeń dostosował się do tego.
Pisz stylowo, a nie językiem brukowym, wtedy każdy chętnie sięgnie po Twój materiał.
Polecam dużo czytać literatury klasycznej w dobrym wydaniu. Wyrobisz sobie tym dobre „pióro”.
A co znaczy „mowy bramkarz”, Panie Bralczyk? BYŁOBY dobrze, gdyby nam Pan wyjaśnił.
Widzisz, chciałeś błysnąć a ładnie sam się zaorałeś. Bardziej po polsku brzmi „Kim jest nowy golkiper”, niż „Kim jest mowy bramkarz”…
z twarzy podobny do Małysza
Czyli ogrywamy Legii bramkarza, a w razie gdyby wypalił Legia zabiera go sobie z powrotem?