Dwóch Widzewiaków z debiutami

1 sierpnia 2026, 10:24 | Autor:

Przy okazji piątkowego spotkania z Wisłą Płock w zespole Widzewa zadebiutowało dwóch kolejnych zawodników. W kadrze Łodzian wciąż znajduje się jednak kilku graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji do gry na boiskach Ekstraklasy.

Dotąd jedynym nowym piłkarzem, który wystąpił w czerwono-biało-czerwonych barwach w obecnym sezonie, był Karol Świderski. Napastnik pojawił się na murawie w drugiej połowie starcia z Motorem Lublin, którym inaugurowano obecną kampanię. W Płocku 29-latek wybiegł już w podstawowym składzie i zaliczył pełny występ. Obejrzał też swoją pierwszą żółtą kartkę.

W 66. minucie wczorajszego starcia Aleksandar Vuković wprowadził do gry dwóch kolejnych debiutantów. Jednocześnie na boisko weszli obrońca Mario Garcia oraz pomocnik Giannis Papanikolaou. Choć był to dopiero ich pierwszy mecz, obaj pokazali się z niezłej strony i zostali pozytywnie ocenieni przez większość kibiców, komentujących ich postawę. Grek, dla którego był to już osiemdziesiąty drugi pojedynek w Ekstraklasie (wcześniejsze zaliczył w Rakowie Częstochowa), także został napomniany przez sędziego żółtym kartonikiem.

Wciąż na swój premierowy występ czeka pozyskany niedawno Jusuf Gazibegović, który był z zespołem w Płocku, ale całe zawody spędził na ławce rezerwowych. Członkami pierwszej drużyny bez ekstraklasowego debiutu są również młodziutki bramkarz Franciszek Golański oraz pomocnik Kuba Nawrocki.

Można także wspomnieć, że w bieżącym sezonie na swoje pierwsze minuty czekają bramkarze Veljko Ilić i Jan Krzywański, a także Samuel Akere, Kamil Cybulski oraz Antoni Klukowski. Raczej nie doczekają się już szansy Stelios Andreou, Pape Meissa Ba i Andi Zeqiri, którzy nie są widziani w kadrze. Nadal niejasna jest natomiast przyszłość Tonio Teklicia.

Google
Chcesz częściej widzieć nasze treści w Google?
Dodaj do źródeł Google
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Reminio
3 godzin temu

A wystarczyło wygrać z motorem i ten remis byłby inaczej odbierany. 4 pkt super.

Profesor
2 godzin temu

Czekam na info lub reakcję Klubu odnośnie Teklica i ewentualnego następcy do rotacji. Nic na szybko, przemyślanie, ale jednak czas już zaczyna gonić.
Vuko musi to lepiej ułożyć niż rzucać Alvareza i Kornviga po różnych pozycjach. W ogóle to zaczyna być problem mieszcząc ich w pierwszym składzie i Świdra i… prawego skrzydłowego.
Coś tu należy konkretnie postanowić. Poprawa w kreacji w ofensywie jest dość znacząca, natomiast kształt taktyki i ustawienia całego zespołu raczej się jeszcze nie wykrystalizował.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x