Udana reanimacja kibica po meczu z Wartą
20 sierpnia 2017, 11:08 | Autor: Redakcja
Emocji przy okazji wczorajszego meczu z Wartą Sieradz nie brakowało nie tylko na samy stadionie. Do przykrego wydarzenia doszło już po końcowym gwizdku, gdy kibice opuszczali obiekt. Na parkingu za popularną „Prostą” zasłabł jeden ze starszych fanów i potrzebna była pomoc.
Serce widzewiaka przestało pracować i tłoczyć krew, więc ruszono do tzw. resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja reanimacyjna trwała naprawdę długo, bo przeszło dwadzieścia minut. Finalnie, ratownikom medycznym udało się przywrócić akcję serca u kibica Widzewa, co wywołało entuzjazm zgromadzonych gapiów. Ratownicy otrzymali od nich brawa.
Okazuje się jednak, że ogromne słowa uznania należą się jednak głównie… 15-letniemu wnuczkowi kibica, którego życie znalazło się nagle na krawędzi. To właśnie on, przez blisko dwadzieścia minut, samodzielnie prowadził akcję ratunkową, zanim w miejscu zdarzenia pojawiły się służby medyczne! „Gdyby nie działania tego młodego człowieka” – nie zdążylibyśmy z pomocą. On w dużej mierze uratował życie swojego dziadka” – powiedział po wszystkim jeden z ratowników.
Wierzymy w to, że szczęśliwy finał będzie mieć również sprawa Adama Zająca. Od wczoraj apelujemy do Was o oddawanie krwi dla kibica Widzewa, który przebywa na oddziale intensywnej terapii przy Czechosłowackiej w Łodzi. Grupa krwi, jaką macie, jest nieistotna. Pomóc może więc każdy.
Więcej TUTAJ







Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Motor Lublin
Korona Kielce
Cracovia
GKS Katowice
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wisła II Płock
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska