Amp futbol: Jeden punkt widzewiaków w Bielsku-Białej

30 czerwca 2021, 20:30 | Autor:

W miniony weekend w Bielsku-Białej rozegrany został drugi turniej w ramach zmagań Amp Futbol Ekstraklasy. Wzięło w nim udział pięć drużyn, wśród których tradycyjnie znalazł się Widzew Łódź. Podopieczni Rafała Chorążego zajęli piąte miejsce i wrócili do domów z jednopunktowym dorobkiem.

Impreza rozpoczęła się od starcia czerwono-biało-czerwonych z zespołem będącym najbardziej w ich zasięgu, czyli Wartą Poznań. Choć obie ekipy miały swoje sytuacje, przez czterdzieści minut bramkarze pozostali niepokonani, a pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. Niestety, kilka godzin później było już dużo gorzej – widzewiacy ulegli Wiśle Kraków aż 0:12.

Pomimo tak bolesnej wpadki, łodzianie nie poddali się i do kolejnego dnia turnieju przystąpili z nowymi siłami. W spotkaniu z faworyzowaną Legią Warszawa dobrze się bronili prawie przez całą pierwszą połowę, ale w jej końcówce Mateusza Kowalczyka pokonał gwiazdor reprezentacji Polski, Bartosz Łastowski. Po przerwie ten sam zawodnik zdobył jeszcze dwie kolejne bramki, ustalając wynik na 3:0. Jeszcze bliżej małego sukcesu było w potyczce z gospodarzami. Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała bardzo długo się męczyli, a szalę na swoją korzyść przechylili dopiero w ostatnich czterech minutach i ostatecznie zwyciężyli 2:0.

Ta wygrana dała „Góralom” bardzo niespodziewany triumf w całej imprezie. Bielszczanie okazali się najlepsi w stawce, a na podium uplasowali się jeszcze Wisła i Legia. Miejsca poza nim zajęli odpowiednio Warta oraz Widzew. Królem strzelców został Krystian Kapłon z „Białej Gwiazdy”, a najlepszym zawodnikiem oraz najlepszym bramkarzem Łukasz Miśkiewicz z ekipy gospodarzy. Kolejny turniej odbędzie się dopiero w październiku w Łodzi.

Wyniki turnieju:

sobota, 25 czerwca

Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa 1:1 (Adamczyk – Bieńkowski)
Warta Poznań – Widzew Łódź 0:0
Wisła Kraków – Legia Warszawa 2:0 (Fajtanowski, Kapłon)
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań 2:0 (Kabała, Dobkowski)
Wisła Kraków – Widzew Łódź 12:0 (Kapłon x4, Fajtanowski x2, Grygiel x3, Świercz x2, Łubiarz)