Amp futbol: Widzew bez punktów w drugim turnieju

5 października 2020, 19:56 | Autor:

W weekend w Bielsku-Białej odbył się drugi turniej Amp Futbol Ekstraklasy. Piłkarze łódzkiego Widzewa liczyli w nim na sprawienie niespodzianki, a także na zdobycie swojej pierwszej bramki w ligowych rozgrywkach. Niestety, podopieczni Rafała Chorążego musieli obejść się smakiem.

Na inaugurację imprezy widzewiacy zmierzyli się z gospodarzem imprezy, czyli z Podbeskidziem Kuloodpornymi. Bielszczanie bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już po trzech minutach do siatki trafił Piotr Mizera. Chwilę później podwyższył Dawid Dobkowski, a na początku drugiej połowy wynik ustalił Rafał Bieńkowski. Zawodnicy z Łodzi starali się postraszyć przeciwników, ale do siatki nie udało im się trafić.

Porażka na start była jednak chyba wkalkulowana, a czerwono-biało-czerwoni mieli nadzieję, że dużo lepiej pójdzie im w drugim sobotnim starciu, z Wartą Poznań – przeciwnikiem, z którym miesiąc temu zremisowali w Nowym Targu. Niestety, tym razem drużyna z Wielkopolski była dużo skuteczniejsza i po bramkach Maksa Moroza, Przemysława Fajtanowskiego oraz Kacpra Hały zwyciężyła dość pewnie 3:0.

Na lepsze rezultaty trzeba było liczyć w niedzielę, chociaż widzewiacy musieli stawić czoła dwóm najlepszym zespołom poprzedniego turnieju. Z Legią Warszawa nie mieli szans – przegrali 0:5, a cztery gole strzelił Bartosz Łastowski. Trochę bardziej wyrównany był pojedynek z Husarią Kraków. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy prowadzenie rywalom dał Dariusz Ziemiańczyk, w drugiej podwyższył je zaś Olaf Tokarski.

Ostatecznie ampfutboliści Widzewa zakończyli drugi turniej Amp Futbol Ekstraklasy na ostatnim miejscu i takie też zajmują w ogólnej klasyfikacji rozgrywek, w której bardzo pewnie prowadzi Legia Warszawa. Podopieczni trenera Chorążego szansę na poprawienie swojego dorobku będą mieli już za niespełna trzy tygodnie, 24-25 października, w dodatku u siebie, w Łodzi. Na dokładne szczegóły organizacyjne imprezy musimy jednak jeszcze poczekać.

Wyniki turnieju:

sobota, 3 października

Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Widzew Łódź 3:0 (Mizera, Dobkowski, Bieńkowski)
Legia Warszawa – Husaria Kraków 4:2 (Łastowski x2, Susz x2 – Adamczyk, Łubiarz)
Warta Poznań – Widzew Łódź 3:0 (Moroz, Fajtanowski, Hała)
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa 0:1 (Łastowski)
Warta Poznań – Husaria Kraków 0:7 (Adamczyk, Świercz x2, Kapłon x3, Łubiarz)

niedziela, 4 października

Legia Warszawa – Widzew Łódź 5:0 (Sokoł, Łastowski x4)
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań 3:0 (Kabała, Bieńkowski, Dobkowski)
Widzew Łódź – Husaria Kraków 0:2 (Ziemiańczyk, Tokarski)
Warta Poznań – Legia Warszawa 1:5 (Hała – Stanecki, Susz, Łastowski, Kożuch x2)
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Husaria Kraków 1:0 (Dobkowski)