Bardzo wysoka przegrana koszykarek

23 lutego 2019, 19:35 | Autor:

Nie udało się koszykarkom Widzewa sprawić niespodzianki w wyjazdowym spotkaniu z AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Choć podopieczne Elmedina Omanicia w pierwszej połowie próbowały nawiązać walkę z rywalkami, ostatecznie przegrały 61:108.

Spotkanie zaczęło się bardzo źle dla łodzianek. W pierwszych akcjach nie potrafiły one trafiać do kosza, za to pozwalały na wiele celnych rzutów przeciwniczkom. Po pięciu minutach przyjezdne przegrywały już 3:16. Na szczęście, później zawodniczki Widzewa nieco oswoiły się z gorzowską halą. Dzięki kilku dobrym rzutom za dwa punkty po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 27:15.

Początek drugiej części meczu dał nadzieję, że podopieczne trenera Omanicia będą w stanie nawiązać walkę z wyżej notowanymi rywalkami. Po „trójce” Klaudii Perisy przewaga koszykarek z Gorzowa Wielkopolskiego zmalała do zaledwie pięciu „oczek” i na takim poziomie utrzymywała się w kolejnych minutach. Niestety, tuż przed przerwą siedem punktów z rzędu zdobyły gospodynie, ustalając rezultat na 46:35.

Trzecia kwarta zaczęła się jeszcze gorzej niż zakończyła druga. Zawodniczki AZS AJP seryjnie trafiały do kosza, zaś łodziankom zdarzało się to sporadycznie. W efekcie, po zaledwie kilku minutach zespół Widzewa przegrywał już ponad dwudziestoma punktami. Później strata jeszcze rosła, ostatecznie zatrzymując się na wyniku 77:49.

Ostatnie dziesięć minut nie miało więc prawa niczego zmienić. Pomimo to, gorzowianki nie zamierzały odpuszczać, wręcz demolując widzewianki. Czwarta kwarta zakończyła się ich zwycięstwem 31:12, a całe spotkanie 108:61.

Koszykarki Widzewa muszą teraz liczyć na korzystny rezultat w jutrzejszym meczu AZS UMCS Lublin CCC Polkowice. Jeżeli lublinianki wygrają, praktycznie przekreślą jakiekolwiek szanse łodzianek na awans do play-offów. Podopieczne trenera Omanicia wrócą do gry w środę, gdy o 19:10 zmierzą się w Hali Parkowej Politechniką Gdańską. Spotkanie to będzie połączone z prezentacją piłkarzy z al. Piłsudskiego.

AZS AJP Gorzów Wielkopolski – Widzew Łódź 108:61 (27:15, 19:20, 31:14, 31:12)