Błąd wyżej od Widzewa ceni Polkowice

22 października 2019, 13:28 | Autor:

Adrian Błąd to jeden z najbardziej doświadczonych, a zarazem rozpoznawalnych piłkarzy GKS Katowice. Wydawał się więc naturalnym najciekawszym rozmówcą śląskiej drużyny przed sobotnim meczem, ale nie udało się namówić go na wywiad. Po przedstawieniu się naszego dziennikarza… bez słowa rzucił słuchawką.

Bardziej rozmowny pomocnik był już po spotkaniu. Jego wypowiedzi przeczytać można na łamach „Sportu”, w artykule Macieja Grygierczyka. Wychowanek Zagłębia Lubin mówił o tym, jak w jego opinii przebiegało spotkanie. „W pierwszych 20 minutach Widzew nas zdominował. Poszedł trochę na huki, zdobył z tego bramkę. Bartek Poczobut fajnie się zachował. To była sytuacyjna piłka, spadła mu pod nogi, na nasze nieszczęście dobrze uderzył. Może jednak ten stracony gol paradoksalnie był nam potrzebny, by się obudzić, zacząć lepiej grać, wychodzić spod pressingu, stwarzać sytuacje” – gdybał Błąd.

Według zawodnika GKS, jego drużyna była tego wieczora lepsza od łodzian. „Z każdą minutą rozkręcaliśmy się, utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce, notowaliśmy mniej strat. W drugiej połowie byliśmy już stroną dominującą, kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Tak, jak w drugich 45 minutach w sobotę, musimy grać zawsze! Byliśmy lepsi od Widzewa” – czytamy w „Sporcie”.

Co ciekawe, 28-latek nie uważa, że Widzew jest najbardziej wymagającym rywalem w II lidze. „Myślę, że najlepszą drużyną, z jaką graliśmy, były Polkowice. Stworzyły sobie z nami wiele dogodnych sytuacji. Widzew na pewno tylu nie miał, ale i tak udowodnił nam, że mamy nad czym pracować. Pierwszych 20 minut pokazuje, że tej pracy jeszcze przed nami naprawdę sporo” – przyznał gracz GKS.

Doświadczony pomocnik odniósł się również do faktu, że sobotnie zawody obserwować z trybun mogli tylko fani z Łodzi. „Dla całego środowiska była to dziwna decyzja. Szkoda, bo z pewnością przy wsparciu naszych sympatyków grałoby nam się jeszcze lepiej. Widzew z pewnością u siebie gra w dwunastu, musieliśmy temu sprostać. Mam nadzieję, że nasi kibice w najbliższym meczu, z Pogonią Siedlce, będą naszym… najlepszym zawodnikiem” – stwierdził Adrian Błąd.

Pełną wypowiedź zawodnika znajdziecie TUTAJ.