Bramka Gołębiowskiego w reprezentacji Polski!

25 marca 2022, 21:51 | Autor:

Cóż to jest za wieczór dla Radosława Gołębiowskiego! Co prawda młody piłkarz Widzewa Łódź rozpoczął spotkanie reprezentacji Polski do lat 20 z Anglią na ławce rezerwowych, jednak w przerwie pojawił się na murawie. I już po kilku minutach wpisał się na listę strzelców! Zawodnik czerwono-biało-czerwonych otworzył w ten sposób wynik tego pojedynku, który podopieczni Miłosza Stępińskiego wygrali 2:0.

Od samego początku przy piłce częściej utrzymywali się Anglicy, ale gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie jednak biało-czerwoni, gdy futbolówkę tuż przed polem karnym rywali odebrał Filip Szymczak z GKS Katowice, ale uderzył zbyt lekko, by sprawdzić kłopot stojącemu między słupkami Harveyowi Cartwrightowi. W odpowiedzi, minimalnie nad poprzeczką przymierzył Leighton Clarkson. W samej końcówce pierwszej połowy ładnym rajdem popisał się jeszcze James McAtee, jednak rezultat się już nie zmienił.

W przerwie trener Stępiński dokonał aż sześciu zmian, wpuszczając na boisko między innymi Gołębiowskiego – widzewiak zajął miejsce na lewym wahadle. I błyskawicznie odpłacił się szkoleniowcowi za zaufanie! Najpierw, gracz łodzian odzyskał piłkę w pressingu i wywalczył rzut rożny. Dwa pierwsze dośrodkowania były niedokładne, jednak trzecie wylądowało wprost na głowie Gołębiowskiego, który, mimo próby interwencji defensywy, otworzył wynik meczu! Polacy poszli za ciosem, a pięć minut później trafił inny pierwszoligowiec, Patryk Szwedzik!

Po drugiej bramce gospodarze trochę się cofnęli, lecz przy tym bardzo mądrze się bronili, nie dając przeciwnikom zbyt wielkiego pola do popisu. Dobrze wyglądał też sam Gołębiowski, który mocno pracował z tyłu, jednak pełnię swoich umiejętności pokazywał zwłaszcza przy szybkich wyjściach z kontrą. Gospodarze mieli jeszcze kilka szans, natomiast wynik się już nie zmienił – i Polska zwyciężyła 2:0! Dla Gołębiowskiego był to drugi występ w narodowych barwach i pierwsza zdobyta bramka. Następna szansa w poniedziałek, w kolejnym starciu towarzyskiego turnieju Elite League – na wyjeździe z kadrą Czech (początek o godz. 16:00).

U-20: Polska – Anglia 2:0 (0:0)
55′ Gołębiowski, 60′ Szwedzik