Chemik Bydgoszcz – Widzew II Łódź 2:2 (2:1)

6 lutego 2022, 09:45 | Autor:

Trzeci sparing tej zimy rozegrali w sobotnie popołudnie piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Tym razem podopieczni Patryka Czubaka pojechali na wyjazd do Bydgoszczy, gdzie stawili czoła tamtejszemu Chemikowi. Pojedynek z szóstą drużyną w tabeli kujawsko-pomorskiej IV ligi był całkiem wyrównany i zakończył się rezultatem 2:2.

W kadrze drugiej drużyny znalazło się piętnastu zawodników, w tym Filip Przybułek, Marcel Przybylski i Kacper Trenkner, który do tej pory o wiele częściej występowali w juniorach starszych. Zabrakło za to między innymi dwóch zesłanych z „jedynki”: Michał Grudniewski narzeka na uraz, a Abdul Aziz Tetteh wciąż nie dołączył do zespołu. Od pierwszej minuty na boisku było bardzo dużo chaosu, niedokładności i strat. W tych warunkach lepiej odnaleźli się gospodarze – i to oni otworzyli wynik po golu Damiana Rysiewskiego ze stałego fragmentu.

Na odpowiedź czerwono-biało-czerwonych nie trzeba było na szczęście długo czekać: założony pressing wykorzystał Robert Prochownik, który doprowadził do wyrównania po podaniu od Damiana Związka. Od tego momentu gra łodzian się uspokoiła i wydawało się, że to oni zdobędą kolejną bramkę. Niestety, tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, następny stały fragment przyniósł powodzenie Chemikowi. Tym razem stojącego między słupkami Marcela Buczkowskiego pokonał Maciej Kot – więc po czterdziestu pięciu minutach meczu było 1:2.

W drugiej części trener Czubak przeprowadził kilka zmian, a widzewiacy szybko zyskali sporą przewagę, choć musieli przy tym uważać na groźne kontry bydgoszczan. Gościom brakowało lepszego wykończenia, lecz na niespełna dziesięć minut przed końcem wreszcie dopięli swego! Dogranie Nikodema Wszołka na gola zamienił Mateusz Gołda, wyrównując stan zawodów. W ostatnich fragmentach obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, jednak wynik pozostał już taki sam. W trzeciej zimowej grze kontrolnej rezerwy łódzkiego klubu zremisowały zatem 2:2. Następny pojedynek już w najbliższą środę – na Łodziance z drugoligową Pogonią Siedlce.

20′ Rysiewski, 45′ Kot – 25′ Prochownik, 81′ Gołda

Buczkowski – Tlaga, Cieślak (46′ Wszołek), Bartłoszewski, Pokorski (60′ Przybylski) – Dawid, Plichta, Przybułek – Prochownik (46′ Gołda), Kowalczyk, Związek (46′ Trenkner)