CLJ U-15: Porażka Widzewa z Jagiellonią

22 września 2020, 16:56 | Autor:

Kolejny mecz w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrali w sobotę trampkarze łódzkiego Widzewa. Podopieczni Tomasza Kmiecika udali się do Białegostoku na spotkanie z faworyzowaną Jagiellonią i choć walczyli, przez sporą część zawodów utrzymując wynik na styku, to ostatecznie przegrali 1:4.

Od samego początku to białostoczanie przeważali, co znalazło efekt już w 11. minucie, gdy dobitkę po strzale w poprzeczkę Juliana Andruszkiewicza do bramki Huberta Gabrysiaka wpakował Karol Chilmon. W miarę upływu czasu, gra się jednak wyrównywała i goście coraz częściej zaczęli dochodzić do głosu. W 33. minucie jeden z widzewiaków uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę, a Adrian Dziura wpakował futbolówkę do siatki. Niestety, podopieczni trenera Kmiecika nie byli w stanie utrzymać remisu do przerwy, bo jeszcze przed zejściem do szatni prowadzenie dla gospodarzy odzyskał Andruszkiewicz.

Druga połowa zaczęła się od szturmu trampkarzy Jagiellonii, co poskutkowało bardzo szybkim podwyższeniem wyniku. Najpierw Gabrysiaka pokonał pięknym strzałem z rzutu wolnego Szymon Stypułkowski, a dwie minuty później z dubletu mógł się cieszyć Chilmon. Dwa szybko stracone gole nie podłamały łodzian, którzy starali się odgryzać – czy to uderzeniami z dystansu, czy po stałych fragmentach gry. Pomimo ambitnej postawy, nie udało im się już jednak zmienić rezultatu i ostatecznie przegrali.

Po sześciu kolejkach Centralnej Ligi Juniorów U-15 młodzi zawodnicy Widzewa zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, chociaż ich strata do bezpiecznej pozycji wzrosła do sześciu punktów. Czerwono-biało-czerwoni będą mieć świetną szansę na podreperowanie swojego dorobku już w sobotę, gdy na Łodziance zmierzą się z ostatnią w stawce Olimpią Elbląg. Pierwszy gwizdek sędziego o 16:30.

CLJ U-15: Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 4:1 (2:1)
11′, 44′ Chilmon, 35′ Andruszkiewicz, 42′ Stypułkowski – 33′ A. Dziura