CLJ U-15: Porażka widzewiaków po ambitnej walce

30 sierpnia 2020, 19:34 | Autor:

Kolejne spotkanie w ramach Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrali w sobotę trampkarze łódzkiego Widzewa. Podopieczni Tomasza Kmiecika bardzo długo walczyli jak równy z równym z faworyzowanym zespołem Escoli Varsovia, ale ostatecznie przegrali 1:4.

Zdecydowanymi faworytami pojedynku byli młodzi piłkarze ze stolicy, którzy w dwóch poprzednich kolejkach pewnie pokonali Znicz Pruszków 3:1 oraz MKS Polonię Warszawa 3:0. Pozostający bez punktu widzewiacy nie zamierzali się jednak poddawać, zwłaszcza że fantastycznie weszli w mecz! Już w jednej z pierwszych akcji, w 2. minucie, wyszli bowiem na prowadzenie, gdy do siatki trafił Kacper Dębowski.

Niestety, zawodnicy Escoli bardzo szybko wyrównali za sprawą Macieja Majcherczyka i po niespełna dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Utrzymał się on zresztą do końca pierwszej połowy, a także przez spory fragment drugiej części spotkania. Łodzianie dobrze się bronili, nie pozwalając swoim przeciwnikom na pokonanie stojącego w bramce czerwono-biało-czerwonych Piotra Fijałkowskiego.

Dopiero w końcówce warszawianie przełamali defensywę podopiecznych trenera Kmiecika. Na dziewiętnaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego prowadzenie dał swojej drużynie Oliwier Myszkowski, który chwilę później podwyższył prowadzenie na 3:1. Decydujący cios zadał w 71. minucie wprowadzony na boisko po przerwie Piotr Żołyński i ostatecznie to Escola triumfowała 4:1.

Dla młodych piłkarzy Widzewa była to trzecia porażka w rundzie jesiennej. Łodzianie zajmują w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-15 przedostatnie miejsce, ale warto pamiętać, że do tej pory mierzyli się ze zdecydowanymi faworytami. Szansę na pierwsze zwycięstwo będą mieli w najbliższą sobotę, gdy na Łodziance podejmą Znicz Pruszków. Początek o godzinie 15:30.

CLJ U-15: Escola Varsovia – Widzew Łódź 4:1 (1:1)
9′ Majcherczyk, 61′, 67′ Myszkowski, 71′ Żołyński