CLJ U-15: Przegrana Widzewa w Warszawie

8 kwietnia 2022, 18:36 | Autor:

Piąte spotkanie Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrali we wtorkowe popołudnie trampkarze Widzewa Łódź. Podopieczni Tomasza Kmiecika pojechali do Warszawy, gdzie zmierzyli się z tamtejszą MKS Polonią. Niestety, przegrali 0:2 i wciąż szukają swych pierwszych punktów w rundzie wiosennej. Kolejną okazję dostaną już jutro.

Mecz początkowo miał odbyć się w niedzielę, lecz z powodu intensywnych opadów śniegu w weekend i braku możliwości przygotowania murawy, musiał zostać przełożony. Obie drużyny dogadały się, że zagrają zaledwie dwa dni później, czyli we wtorek. Czerwono-biało-czerwoni wybrali się tego dnia na boczne boisko przy ul. Konwiktorskiej, ale nie weszli dobrze w te zawody. Polonia objęła prowadzenie już po dziesięciu minutach – po golu Błażeja Tłaczały.

Widzewiacy szukali wyrównania, jednak w pierwszej połowie nie udało im się tego dokonać. A druga część zaczęła się niestety dokładnie tak samo, jak pierwsza – w 50. minucie, stojącego między słupkami Oliwiera Jóźwika pokonał Dawid Radomski. Przyjezdni próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, trener Kmiecik wpuścił na plac kilku rezerwowych. Niczego to już nie dało, gdyż do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie. Polonia wygrała więc 2:0.

Łodzianie, którzy w pierwszych meczach rundy wiosennej grali z rywalami jak równy z równym i brakowało im tylko lepszego wykończenia, nadal pozostają zatem bez ani jednego punktu w CLJ U-15, a w tabeli zajmują ostatnie miejsce. Już jutro czeka ich bardzo ważny mecz – derby Łodzi z wyprzedzającym ich o cztery „oczka” ŁKS! Początek o godzinie 17:00, na Łodziance.

CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Widzew Łódź 2:0 (1:0)
10′ Tłaczała, 50′ Radomski