CLJ U-17: Minimalna porażka Widzewa

30 sierpnia 2021, 21:30 | Autor:

W sobotnie popołudnie spotkanie drugiej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 rozegrali juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Po wcześniejszym bardzo efektownym zwycięstwie nad Stomilem Olsztyn, tym razem podopieczni Łukasza Jonczyka nie sprostali rywalom i po wyrównanych zawodach przegrali z UKS SMS Łódź 1:2.

Pierwsze minuty toczonego przy ul. Milionowej meczu upłynęły na wzajemnym badaniu się przez obie strony. Niestety, jeszcze przed upływem kwadransa na prowadzenie wyszli gospodarze, gdy po dość niefrasobliwym zachowaniu w obronie wynik otworzył Marcin Manikowski. Widzewiacy próbowali szybko odrobić straty – w 19. minucie strzelał bardzo aktywny Kamil Machałek, ale bez powodzenia. W kolejnych akcjach szczęścia nie znaleźli również Sebastian Starbała czy Kacper Wiernik. Po stronie UKS SMS najgroźniej zrobiło się w 36. minucie, na szczęście świetną interwencją popisał się stojący między słupkami Jakub Świątnicki. Tuż przed przerwą niezłej okazji nie wykorzystał także Marcel Wojtasik.

Druga połowa była dość wyrównana – raz groźniej atakował Widzew, raz UKS SMS, lecz nie wynikało z tego zbyt wiele. W 73. minucie minimalnie nad poprzeczką strzelił Kajetan Radomski, zaś w odpowiedzi znów dobrze zachował się Świątnicki. Prawdziwa dramaturgia miała miejsce dopiero chwilę przed upływem regulaminowego czasu gry. Najpierw, w 89. minucie, prowadzenie podwyższył Mateusz Garnysz, jednak zaledwie kilkadziesiąt sekund później przyjezdnym udało się wywalczyć rzut karny, który na gola zamienił Milan Bazler. Czerwono-biało-czerwoni uwierzyli, że mogą jeszcze odrobić straty, lecz zwyczajnie nie zdążyli już tego zrobić. A szkoda, gdyż mogli wywalczyć na trudnym terenie przynajmniej jeden punkt.

Ostatecznie podopieczni trenera Jonczyka przegrali zatem 1:2, choć na tle aktualnego mistrza Polski juniorów młodszych zaprezentowali się z niezłej strony, a brakowało im przede wszystkim dokładności. Kolejny mecz w ramach CLJ U-17 czeka ich w najbliższą sobotę. Widzewiacy podejmować będą na Łodziance Jagiellonię Białystok. Start o godzinie 12:30.

CLJ U-17: UKS SMS Łódź – Widzew Łódź 2:1 (1:0)
14′ Manikowski, 89′ Garnysz – 90+1′ Bazler