CLJ U-17: Porażka w Białymstoku

23 października 2022, 13:59 | Autor:

Porażkę we wczorajszym meczu ponieśli piłkarze Widzewa Łódź, występujący w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego nie sprostali rówieśnikom z Jagiellonii Białystok i przegrali 4:0.

Widzewiacy jechali na Podlasie po dwóch meczach bez porażki, natomiast Jagiellonia odniosła trzy zwycięstwa z rzędu i pewnie goniła czołówkę tabeli. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych klarownych sytuacji i obie drużyny schodziły na przerwę z wynikiem bezbramkowym.

Na drugą połowę trener Grzeszczakowski zdecydował się przeprowadzić jedną zmianę, ale to białostoczanie lepiej rozpoczęli drugie czterdzieści pięć minut. W 47. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Jakub Kolo. Łodzianie nie zdążyli się otrząsnąć, a „Jaga” podwyższyła prowadzenie. W 53. minucie spotkania do siatki Huberta Gabrysiaka trafił Patryk Grygiel.

To nie był koniec popisów strzeleckich Grygiela. Młody piłkarz ponownie pokonał golkipera Widzewa cztery minuty później, a w 83. minucie po raz trzeci skierował piłkę do bramki, ustalając wynik meczu. Tym samym Grygiel zakończył mecz z klasycznym hattrickiem.

Następne spotkanie piłkarze Jakuba Grzeszczakowskiego rozegrają 29 października. Przeciwnikiem widzewiaków będzie drużyna Resovii. Pierwszy gwizdek meczu na Łodziance zabrzmi o godzinie 15:00.

Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 4:0 (0:0)
47′ Kolo, 53′, 57′, 83′ Drygiel