CLJ U-17: Powrót ze stolicy bez punktów

24 kwietnia 2023, 15:36 | Autor:

W kiepskich nastrojach powrócili do Łodzi juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego przegrali wczoraj na wyjeździe z Escolą Varsovia 0:1. Decydująca bramka padła w pierwszej połowie po rzucie karnym.

Jak czytamy na łamach widzew.com, przebieg meczu od początku pokazywał, że spotkanie będzie wyrównane. Niestety, w 23. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy egzekwowali rzut karny, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Malec. W kolejnych fragmentach łodzianie starali się wyrównać – próbę pokonania  golkipera podjął choćby Kajetan Supczinski, jednak bramka nie padła. W końcówce kilkukrotnie zaatakowali piłkarze ze stolicy, ale z dobrej strony pokazał się Eryk Praiss. Do końca pierwszej połowy to Escola prowadziła 1:0.

Na drugą połowę czerwono-biało-czerwoni wyszli bez zmian w składzie. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony szansę miał Supczinki, ale znów ze strzałem reprezentanta RTS poradził sobie Antoni Jesień. Reakcją na wydarzenia na boisku były pierwsze zmiany w ekipie z Łodzi. Nie przynosiło to jednak zmiany wyniku. Bliski zdobycia bramki był Jan Sianos, jednak po jego uderzeniu futbolówka trafiła w słupek. Do końca meczu goście próbowali strzelić bramkę wyrównującą, jednak rezultat się już nie zmienił. Widzew przegrał na wyjeździe z Escolą Varsovia. Szansa na rehabilitację już za tydzień – do Łodzi przyjedzie ekipa Jagielloni.

Escola Varsovia – Widzew Łódź 1:0 (1:0)