LM U-19: Wysokie zwycięstwo w Łomży

25 kwietnia 2023, 09:10 | Autor:

Świetnie ze swojego zadania wywiązali się w weekend juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka wygrali na wyjeździe z ŁKS Łomża 6:2 i zachowali pozycję lidera Ligi Makroregionalnej. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Jakub Juchacz.

Spotkanie rozgrywane na Podlasiu rozpoczęło się dość niespodziewanie, bowiem to rywale wyszli na prowadzenie. W 5. minucie stojącego między słupkami Antoniego Brzózkę pokonał Kacper Skrodzki. Jak się okazało po krótkim czasie, był to jedynie pojedynczy incydent, gdyż w 7. minucie do wyrównania doprowadził Jakub Juchacz. Rywale w kolejnych minutach przecierali oczy ze zdumienia, ponieważ po 13 minutach było już 3:1 dla czerwono-biało-czerwonych, a łódzki napastnik miał już na koncie trzy trafienia. Wcześniej w poprzeczkę trafił jeszcze Milan Bazler, ale gola nie oglądaliśmy. Jak czytamy na widzew.com, w późniejszych fragmentach widzewiacy przejęli pełną inicjatywę. Świetną okazję miał Kajetan Radomski, lecz w decydującym momencie posłał piłkę na poprzeczkę. W 41, minucie radość łodzianom przyniósł Bazler, który podwyższył na 4:1. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy.

Do drugiej części spotkania łodzianie przystąpili bez zmian w składzie. W pierwszych minutach po wznowieniu gry odważniej ruszyli piłkarze ŁKS, jednak nic groźnego z tego nie wyniknęło. Trener Jonczyk wraz z upływem czasu decydował się na zmiany – na murawie meldowali się Mateusz Wołoszyn, Taras Kostewski oraz Bohdan Manujłow. Bardzo szybko dali o sobie znać dwaj z nich, gdyż w 65. minucie po podaniu od Kostewskiego, do protokołu meczowego wpisany został Wołoszyn. Później łodzianie mieli kolejne okazje, ale to rywale cieszyli się z trafienia. W 80. minucie po kontrze bramkę zdobył Jakub Choinka. Wynik meczu na 6:2 ustalił cztery minuty później Kostewski.

Widzew bardzo pewnie wygrał z ŁKS Łomża 6:2 i utrzymał się na pierwszym miejscu Ligi Makroregionalnej. Za tydzień na drodze do trzech punktów stanie ekipa Stomilu Olsztyn.

ŁKS Łomża – Widzew Łódź 2:6 (1:4)
5′ Skrodzki, 80′ Choinka – 7′, 9′, 20′ Juchacz, 41′ Bazler, 65′ Wołoszyn, 84′ Kostewski