CLJ U-17: Widzew uległ gościom z Podkarpacia

30 października 2022, 16:34 | Autor:

Drużynie juniorów młodszych nie udało się powiększyć dorobku punktowego w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego podejmowali na własnym terenie Resovię. Mecz rozstrzygnęła jedna bramką, której autorem był zawodnik ekipy przyjezdnych.

Jak czytamy na łamach widzew.com, w pierwszych minutach to widzewiacy zyskali przewagę na boisku. Swoje okazje mieli Jan Sianos, Oskar Stencel oraz Adrian Dziura. Niestety, po kontrataku w 11. minucie to rywale wyszli na prowadzenie. Bramkę dla rzeszowskiej drużyny zdobył Dominik Cieślak. W kolejnych akcjach piłkarze RTS mieli jeszcze swoje okazje, ale z czasem gra zaczęła toczyć się głównie w środku pola. Na przerwę łodzianie schodzili z jednobramkową stratą.

Do drugiej części meczu Widzew przystąpił z trzema zmianami w składzie. Na boisku pojawili się Patryk Kwiatkowski, Oliwier Myszkowski oraz Krzysztof Supera. Mimo korekt w składzie, podopieczni trenera Grzeszczakowskiego nie potrafili posłać piłki do siatki, choć mieli przewagę w posiadaniu piłki. Po stronie czerwono-biało-czerwonych szanse mieli Piotr Gajewski, Jan Sianos, czy wprowadzony później Janusz Styś. Niestety, bramki wyrównującej nie udało się zdobyć. Widzew przegrał z Resovią 0:1. Szansa na rehabilitację już za tydzień. Rywalem łodzian będzie Cracovia.

Widzew Łódź – Resovia 0:1 (0:1)