Derbów Łodzi w nowym sezonie nie będzie
26 czerwca 2017, 19:53 | Autor: RyanW składzie drużyn Grupy 1 III ligi w sezonie 2017/2018 doszło do istotnej zmiany. Drużynie Widzewa odpadł jeden z największych rywali w walce o awans – Akademia Piłkarska ŁKS! Nie odbędą się więc Derby Łodzi.
Zmiana wynikła na skutek problemów licencyjnych Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, która wygrała minione rozgrywki i sportowo powinna awansować do II ligi. Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, klub ten wycofał się z dalszej walki o licencję i zostaje na czwartym poziomie rozgrywkowym. Awans uzyskał wicelider, czyli właśnie ŁKS.
Skład Grupy 1 III ligi w sezonie 2017/2018:
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
GKS Wikielec
Huragan Morąg
Lechia Tomaszów Mazowiecki
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
MKS Ełk
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Warszawa
Sokół Aleksandrów Łódzki
Sokół Ostróda
Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Tur Bielsk Podlaski
Ursus Warszawa
Warta Sieradz
Widzew Łódź
+
Pogoń Grodzisk Mazowiecki lub Victoria Sulejówek








Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Legia Warszawa
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Korona Kielce
Motor Lublin
Cracovia
Widzew Łódź
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska