Derbów Łodzi w nowym sezonie nie będzie
26 czerwca 2017, 19:53 | Autor: RyanW składzie drużyn Grupy 1 III ligi w sezonie 2017/2018 doszło do istotnej zmiany. Drużynie Widzewa odpadł jeden z największych rywali w walce o awans – Akademia Piłkarska ŁKS! Nie odbędą się więc Derby Łodzi.
Zmiana wynikła na skutek problemów licencyjnych Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, która wygrała minione rozgrywki i sportowo powinna awansować do II ligi. Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, klub ten wycofał się z dalszej walki o licencję i zostaje na czwartym poziomie rozgrywkowym. Awans uzyskał wicelider, czyli właśnie ŁKS.
Skład Grupy 1 III ligi w sezonie 2017/2018:
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
GKS Wikielec
Huragan Morąg
Lechia Tomaszów Mazowiecki
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
MKS Ełk
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Warszawa
Sokół Aleksandrów Łódzki
Sokół Ostróda
Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Tur Bielsk Podlaski
Ursus Warszawa
Warta Sieradz
Widzew Łódź
+
Pogoń Grodzisk Mazowiecki lub Victoria Sulejówek








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska