Doping tym razem pomógł! Widzewianki opuściły ostatnią lokatę!

8 lutego 2018, 15:27 | Autor:

Koszykarki Widzewa Łódź odniosły drugie zwycięstwo w sezonie! We własnej hali, przy licznie zgromadzonej publiczności, pokonały po dogrywce MKK Siedlce 76:73. Pozwoliło to im na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli!

Mecz dwóch najsłabszych zespołów tego sezonu był dla widzewianek ostatnim dzwonkiem na to, żeby spróbować uratować sezon. Pierwsze minuty były nerwowe, obie drużyny notowały wiele strat. Wyróżniającą się postacią była Ukrainka Oksana Mołłowa, która trafiała z niemal każdej pozycji. To głównie dzięki niej siedlczankom udało się przetrwać napór Widzewa, przez co pierwsza kwarta skończyła się remisem. Druga część przebiegała w podobnym tempie. Przyjezdne kilkukrotnie próbowały uciec, ale czerwono-biało-czerwone na to nie pozwoliły. Do przerwy było więc 45:43 dla rywalek.

Po zmianie stron podopieczne Dejana Kovacevicia wyszły na parkiet zmobilizowane i w przeciwieństwie do poprzednich spotkań, nie pogrzebały swoich szans na wygraną. Duża w tym zasługa rezerwowej Elżbiety Paździerskiej, która zdobyła sześć punktów. Przed decydującą kwartą widzewianki miały jednak trzy punkty straty.

Ostatnią część regulaminowego czasu lepiej rozpoczęły koszykarki z Siedlec. Po trójce Magdaleny ParysekBochniak miały już sześć punktów przewagi, jednak na tę, jak i na kolejne próby ucieczki, łodzianki odpowiadały. Dwukrotnie w końcówce ręka nie zadrżała Darii Zawidnej, która doprowadziła do remisu 68:68 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka! W tej kluczowym momentem było wyrzucenie po niesportowym faulu Parysek-Bochniak, dzięki czemu koszykarki Widzewa zdobyły w sumie cztery punkty. Szanse na wyrównanie w końcówce miały jeszcze siedlczanki, ale trzykrotnie chybiły rzuty za trzy oczka i zwycięstwo zostało w Łodzi!

W czerwono-biało-czerwonych barwach najlepiej zagrała Roksana Schmidt, autorka 19 punktów. Wtórowały jej Julia Drop  – 14 punktów i aż 8 asyst oraz Kathleen Scheer, która dołożyła 13 „oczek” i 8 zbiórek. Po stronie gości, Oksanę Mołłową dzielnie wspierały wspomniana Magdalena ParysekBochniak i Katarzyna Trzeciak, odpowiednio 17 i 13 punktów.

Już po zakończeniu kolejki, nasza rozgrywająca i reprezentantka Polski Julia Drop po raz drugi w tym sezonie została polską zawodniczką kolejki! Miejmy nadzieję, że widzewianki utrzymają swoją dobrą formę. Następna okazja to wyjazd 21. lutego do Torunia na mecz z tamtejszą Energą. Czy widzewianki pójdą za ciosem i opuszczą strefę spadkową?

BLK: Widzew Łódź – PGE MKK Siedlce 76:73 pd.

Roksana Schmidt 19, Julia Drop 14, Kathleen Scheer 13, Daria Zawidna 11, Brandi Harvey-Carr 9, Elżbieta Paździerska 6, Klaudia Gertchen 2, Wiktoria Zapart 2, Anna Kudelska