Dramat Polonii. Straciła punkty w ostatniej akcji

25 października 2017, 21:17 | Autor:

W środowy wieczór rozegrane zostało zaległe spotkanie 12. kolejki III ligi pomiędzy Polonią Warszawa a Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Bacznie przyglądaliśmy się postawie gospodarzy, ponieważ to najbliższy rywal Widzewa.

„Czarne Koszule” były faworytem tego meczu, ale zdobyli tylko punkt. W pierwszej połowie do siatki gości trafił ofensywny pomocnik Mariusz Marczak i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:0. Po zmianie stron wyrównujące trafienie zaliczyli piłkarze Świtu, ale poloniści grali do końca i w 81. minucie Bartosz Wiśniewski strzelił na 2:1. Wynik spotkania w ostatnich sekundach ustalił jednak Karol Drwęcki.

Po trzynastu kolejkach Polonia zajmuje 8. miejsce w tabeli, z dorobkiem 19 punktów. Do liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki traci dwanaście oczek.

Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (1:0)
36′ Marczak, 81′ Wiśniewski – 70′ Gabrych, 90+4′ Drwęcki