Drop i Gala zagrały w reprezentacji Polski

14 listopada 2019, 20:04 | Autor:

Koszykarki reprezentacji Polski mają za sobą pierwszy mecz eliminacji Eurobasketu 2021. Biało-czerwone przegrały w Wałbrzychu z Wielką Brytanią 63:75, ale z dobrej strony zaprezentowały się dwie zawodniczki Widzewa: Julia Drop i Ewelina Gala!

Obie widzewianki zaczęły dzisiejsze spotkanie na ławce rezerwowych. Jako pierwsza do gry weszła Drop, która pojawiła się na parkiecie po nieco ponad pięciu minutach spotkania. Bardzo szybko zdobyła punkty po efektownym lay-upie z faulem, choć rzutu osobistego już nie wykorzystała. Później próbowała jeszcze rzutu za trzy, ale nie trafiła i po pierwszej kwarcie Polki przegrywały 14:21.

Drop rozpoczęła drugą część spotkania na parkiecie, szybko próbując kolejnej „trójki” – tym razem już celnej! Zawodniczka z Łodzi grała jeszcze przez trzy minuty, a biało-czerwone zmniejszyły w tym czasie wcześniejszą stratę do Brytyjek do jednego punktu! W dalszej części kwarty na parkiecie w końcu pojawiła się Gala, do której nieco później dołączyła Drop. Rozgrywająca szybko zanotowała przechwyt, przy próbie zdobycia punktów została sfaulowana, a z linii dołożyła do swojego dorobku kolejne „oczko”. Z kolei skrzydłowa, po słabym początku, pierwszą połowę zakończyła efektownym i celnym rzutem za trzy!

Niestety, trzecia kwarta była nieudana, zarówno dla reprezentantek Polski, jak i indywidualnie dla koszykarek Widzewa. Co prawda Gala w swojej pierwszej próbie po powrocie na parkiet popisała się kolejną „trójką”, to później spudłowała trzy rzuty z rzędu. Nie trafiała też Drop, a strata biało-czerwonych rosła w miarę upływu czasu. Zahamowała ją odrobinę Gala, która w końcu się przełamała i zdobyła dwa punkty z faulem. Rzutu osobistego jednak nie wykorzystała, a przed ostatnią częścią meczu Brytyjki prowadziły 61:46.

Czwarta kwarta nie przyniosła niestety zmiany wyniku. Polki próbowały gonić przeciwniczki, ale te utrzymywały bezpieczną przewagę. Widzewianki nie miały już zbyt wielu okazji do wykazania się, bo Gala spędziła na parkiecie trzy minuty, a Drop o półtora więcej. Ostatecznie Wielka Brytania wygrała 75:63.

Julia Drop zdobyła sześć punktów, do których dołożyła dwie zbiórki i jeden przechwyt. Z kolei Ewelina Gala zapisała na swoim koncie osiem „oczek”, jedną zbiórkę, ale też aż cztery straty. Obie zawodniczki Widzewa spisały się jednak nieźle i można się spodziewać, że nie było to ich ostatnie powołanie. Miejmy nadzieję, że teraz dobrą formę przekują na ligowe mecze łódzkiego klubu!

Polska – Wielka Brytania 63:75 (14:21, 12:14, 20:26, 17:14)