Drugie połowy Smudy

14 września 2017, 09:21 | Autor:

Od czasu objęcia Widzewa, Franciszek Smuda może pochwalić się imponującym bilansem. Łódzka drużyna zdobyła komplet 18 punktów, strzelając przy tym 14 bramek. Warto wspomnieć, że aż 12 z nich zostało zdobytych w drugich połowach spotkań!

Każdy z ostatnich sześciu ligowych meczów łodzian wyglądał dość podobnie. Widzew starał się przez dłuższy czas utrzymywać przy piłce, a także wysoko wychodzić z pressingiem. Przeciwnicy zaś skupiali się głównie na defensywie. Taki sposób gry powodował, że po przerwie nie mieli oni już sił na efektywną obronę swojej bramki i pozwalali łodzianom na stwarzanie sobie dogodnych sytuacji bramkowych.

Ci zaś je skwapliwie wykorzystywali. W meczu z Wartą Sieradz Daniel Mąka trafił już w 47. minucie, w spotkaniu z MKS Ełk – osiem minut później. Nieco dłużej trzeba było czekać na bramkę w starciu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, gdy po strzale Mateusza Michalskiego padła ona na 21 minut przed zakończeniem spotkania. Inny przebieg miały zawody w Ząbkach. Tam łodzianie stracili prowadzenie i musieli gonić wynik, ale zwycięska bramka padła również w drugiej połowie.

Najpóźniej o końcowym rezultat kibice martwili się w starciach z Sokołem Aleksandrów Łódzki oraz w niedawnym z Olimpią Zambrów. Widzewiacy długo nie mogli znaleźć sposobu na bramkarzy rywali. W pierwszym przypadku udało im się to dopiero w 86. minucie, w tym drugim w doliczonym czasie spotkania!

Tylko raz widzewiacy ułożyli sobie mecz przed przerwą. Gol strzelony przez Aleksandra Kwieka w 39. minucie zawodów z Wartą Sieradz znacznie ułatwił grę po zmianie stron. Szkoda, że zespół trenera Smudy wystawia nerwy fanów na ciężką próbę, ale dopóki wygrywa i pokazuje „Widzewski Charakter”, jesteśmy w stanie mu to wybaczyć. 
  I POŁOWA
II POŁOWA
Bramki strzelone:
2 13
Bramki stracone: 0 3
Wygrane połowy:
2 5
Zremisowane połowy: 5 1
Przegrane połowy: 0 1

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress