Dwa sparingi za koszykarkami Widzewa

21 września 2020, 18:59 | Autor:

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja nowego sezonu I ligi koszykówki kobiet. Zawodniczki Widzewa przygotowują się do startu w rozgrywkach i w ostatnim czasie rozegrały dwa sparingi. Oba przegrały, ale stoczyły ze swoimi przeciwniczkami bardzo wyrównane boje.

W zeszły piątek podopieczne Piotra Niewiadomskiego zmierzyły się na własnym parkiecie z MPKK Sokołów Podlaski. Był to dla nich pierwszy występ w odmienionym składzie. Do przerwy obie ekipy grały punkt za punkt, ale w trzeciej kwarcie przyjezdne zdobyły niewielką przewagę. W ostatniej części łodzianki dążyły do wyrównania – odrobinę im niestety zabrakło i ostatecznie przegrały 62:65. Najskuteczniejsze były Anna Kudelska (15 pkt), Wiktoria Stępień (14 pkt) i Wiktoria Rzeźnik (13 pkt).

Widzew Łódź – MPKK Sokołów Podlaski 62:65 (16:19, 15:16, 10:17, 21:13)

Anna Kudelska 15, Wiktoria Stępień 14, Wiktoria Rzeźnik 13, Jagoda Bandoch 7, Wiktoria Zapart 4, Małgorzata Chojnacka 2, Julia Stuleblak 2, Dominika Szczygieł 2, Wiktoria Wolan 2, Eliza Miaśkiewicz 0

Tydzień później czerwono-biało-czerwone sprawdziły swoją formę na tle jednego z faworytów do awansu do Basket Ligi Kobiet, MKS Pruszków. Już po kilku minutach Widzew prowadził 6:0, a pierwszą kwartę wygrał 19:17 – czytamy w relacji na widzewkosz.pl. Do przerwy wynik oscylował w granicach remisu, tak samo jak trzecia część spotkania. Dopiero w ostatnich kilku minutach pruszkowianki rozstrzygnęły zawody na swoją korzyść, finalnie zwyciężając 77:66. Ponownie dobrze spisały się Kudelska (19 pkt) i Stępień (14 pkt).

Widzew Łódź – MKS Pruszków 66:72 (19:17, 19:23, 14:13, 14:19)

Anna Kudelska 19, Wiktoria Stępień 14, Natalia Gzinka 9, Magda Rapucha 9, Jagoda Bandoch 4, Wiktoria Rzeźnik 4, Eliza Miaśkiewicz 2, Julia Stuleblak 2, Dominika Szczygieł 2, Małgorzata Chojnacka 0, Wiktoria Wolan 0

Kolejny sparing zawodniczki Widzewa rozegrają już w najbliższą środę, na wyjeździe z SMS PZKosz Łomianki. Inauguracja I ligi przewidziana jest na weekend 3-4 października, a podopieczne trenera Niewiadomskiego zmierzą się wtedy na własnym parkiecie z Tęczą Leszno. Przypominamy, że wciąż można kupować karnety na domowe starcia łodzianek. Więcej informacji TUTAJ.