Dwóch młodych widzewiaków w kadrze województwa
26 kwietnia 2021, 18:06 | Autor: Kamil
W najbliższy czwartek w ośrodku treningowym przy ul. Minerskiej odbędzie się pierwsza po przerwie konsultacja szkoleniowa kadry Łódzkiego Związku Piłki Nożnej do lat 12. Wśród powołanych znalazło się dwóch przedstawicieli Akademii Widzewa.
Duet trenerski Robert Sierant – Marcin Pierwoła zdecydował się zaprosić do udziału w zajęciach aż trzydziestu dziewięciu zawodników. Najliczniej reprezentowany jest UKS SMS Łódź, a Widzew znalazł się wśród kilku klubów z dwoma młodymi graczami w stawce. Wyróżnienia otrzymali Fabian Kędzierski i Michał Mokracki.
Obaj piłkarze na co dzień występują w najmłodszym roczniku Akademii Widzewa, choć zdarzało im się grywać również z kolegami o rok starszymi. Ich zespół, prowadzony przez Adama Wojtczaka, po trzynastu meczach sezonu nie ma sobie równych i w tabeli łódzkiej klasy okręgowej zajmuje pierwsze miejsce z kompletem punktów.





Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Gratulacje !!! Young Boys Widzewa, aby tak dalej….
Mam nadzieję że za 6 lat super trenera drugiego planu Pana Włodarka nie będzie w Widzewie, jeżeli on mówi, że ostatni mecz nie był tragiczny, to znaczy, że ten Pan ma bardzo ubogi warsztat trenerski. Panie Włodarek jak najdalej od zdolnej młodzieży.
A kiedy wyszkolimy piłkarza, który zagra w młodzieżowej kadrze?
Oni i tak nie zagrają w Widzewie bo trzeba będzie kolejnych Tomczyków i Możdżeniów promować oni pójdą na wypożyczenie i tam się roswiną