Dwójka byłych „Niebieskich” bliżej RTS? Trzeci sam się zgłosił!

9 sierpnia 2017, 19:32 | Autor:

Sportowych efektów zatrudnienia Franciszka Smudy na stanowisku trenera Widzewa póki co jeszcze nie ma jak ocenić, ale pewne pozytywy można już znaleźć. Okazuje się, że odżył temat sprowadzenia dwóch piłkarzy Ruchu Chorzów. Łukasz Surma i Rafał Grodzicki byli dziś widziani w Łodzi.

Obaj zawodnicy mieli pojawić się w klubie i rozmawiać z zarządem na temat warunków finansowych, na jakich mieliby występować przy Piłsudskiego. Na razie nie wiadomo, czy stronom uda się porozumieć. Zarząd Widzewa sprawy nie potwierdza, ale udało nam się ustalić, że do klubu sam zgłosić się jeszcze jeden były gracz „Niebieskich”.

Chodzi o środkowego lub bocznego obrońcę Marcina Kowalczyka (na zdjęciu), który wiele lat ze swojej kariery spędził w rosyjskich i ukraińskich klubach. Z całej trójki ma jednak najmniejsze szanse na zakontraktowanie. Franciszek Smuda chciałby oprzeć zespół na doświadczonych piłkarzach, ale w klubie nie chcą przesadzić w drugą stronę. Niemniej zainteresowanie, zgłaszane przez samych zawodników, cieszy.

Co dalej z transferem Surmy i Grodzickiego? Sprawa powinna się wyjaśnić lada dzień. Jeśli ostatecznie trafią do Łodzi, będzie można mówić o naprawdę mocarstwowych planach nowych właścicieli Widzewa, oczywiście biorąc poprawkę na ligę, w jakiej on aktualnie występuje. Obaj piłkarze to uznane, ligowe marki. Pierwszy jest rekordzistą wszech czasów pod względem występów w Ekstraklasie i mimo 40 lat na karku, wciąż prezentuje wysoką dyspozycję. Drugi to były kapitan Ruchu, także ograny w elicie. W III lidze byliby wielkim wzmocnieniem.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x