Dwudziesta edycja „Gwiazd na Gwiazdkę” za nami!

13 stycznia 2024, 21:18 | Autor:

Ogromnym sukcesem zakończyła się kolejna – już dwudziesta edycja corocznego turnieju „Gwiazdy na Gwiazdkę”. Na parkiecie łowickiej hali zmierzyły się cztery drużyny, zaś w końcowej klasyfikacji najlepsza okazała się Strong Team. Nie mogło oczywiście zabraknąć sporej liczby widzewskich akcentów, ale najważniejsza była zbiórka środków dla Mai – łącznie udało się zgromadzić aż 237 149 złotych!

Jubileuszowa edycja corocznej imprezy rozpoczęła się od pokazu freestylu w wykonaniu Pawła Skóry, mistrza świata w tej dyscyplinie, a następnie przeszliśmy do prezentacji składów. Jak wspomnieliśmy w zapowiedzi, nie zabrakło widzewskich akcentów. Na parkiecie zameldowali się Konrad Reszka, Bartosz Kaniecki, Daniel Mąka, Marcin Krzywicki, Marcin Robak czy Piotr Grzelczak. W łowickiej hali mogliśmy oglądać również inne osoby, związane z piłką nożną – Sławomir Peszko, Adrian Mierzejewski, Sebastian Steblecki, Dzidosław Żuberek czy Robert Chwastek.

Zmagania rozpoczęły się od meczu Qesek Team z Strong Team. Faworytem była ta pierwsza ekipa i to oni objęli prowadzenie po bramce Radowicza. Na dwie sekundy przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Mierzejewski. Po przerwie skuteczniejsi okazali się zawodnicy Strong Team m.in. ponownie za sprawą Mierzejewskiego i ostatecznie pokonali Qesek Team 4:1.

W drugim starciu rywalizowały ze sobą ekipy Artystów z GnG Legends. Do przerwy prowadziła ekipa legend w stosunku 3:1, a do siatki trafiali m.in. Wojciech Trochim czy Marcin Krzywicki. Po przerwie obie ekipy zdobyły po jednej bramce i ostatecznie GnG Legends wygrali 4:2. Trzecia potyczka to mecz Strong Team z GnG Legends. Dość szybko prowadzenie objęli GnG po uderzeniu Grega Collinsa. Na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem 1:1, gdyż wyrównał Mierzejewski. Druga połowa przyniosła wiele emocji. Prowadzenie podwyższyli Mierzejewski i Marcin Kot, a przed końcem kontaktową bramkę zdobył Damian Warchoł. Legendom zabrakło jednak czasu i drugie zwycięstwo odniosła drużyna Strong Team.

Czwarty mecz to starcie Qesek Team z Artystami. Po bramce Daniela Mąki dość szybko Artyści wyszli na prowadzenie, lecz później do głosu doszli rywale i po dwóch trafieniach Ostrego i jednej Błażeja Telichowskiego prowadzili 3:1. Nie załamało to Artystów i rozpoczął się Sebastian Steblecki Show. Były piłkarz Cracovii najpierw zaliczył asystę a potem sam zdobył dwie piękne bramki, imponując umiejętnościami technicznymi. Do przerwy to Artyści prowadzili 4:3. Po przerwie obie ekipy zdobyły po jednej bramce – odpowiednio do sitki trafiali Robert Chwastek oraz ponownie Telichowski. Mecz zakończył się wygraną Artystów 5:4.

Przedostatnim meczem było starcie Strong Team z Artystami. Do przerwy był remis 1:1, gdyż w końcówce pierwszej odsłony do remisu doprowadził Liber. W drugiej połowie nie zobaczyliśmy więcej bramek, choć emocji nie brakowało i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Tym sposobem zwycięstwo w turnieju zapewnili sobie zawodnicy Strong Team. W ostatnim spotkaniu szansę na drugie miejsce miała ekipa GnG Team, ale potrzebowała zwycięstwa z ekipą Qeska. Niespodziewanie to ta druga drużyna zwyciężyła, i to okazale, bo aż 7:2. Ostatnią bramkę w turnieju zdobył Marcel Peszko, syn obecnego na turnieju Sławomira.

Wszystkie spotkania były oczywiście jedynie dodatkiem do charytatywnego celu imprezy. Zarówno w przerwach, jak i pomiędzy potyczkami, przeprowadzane były licytacje, podczas których zdobyć można było unikatowe koszulki i gadżety najlepszych zawodników z Polski i świata. Były również widzewskie akcenty a także rekordy, np. koszulka Roberta Lewandowskiego została wylicytowana za 35 tysięcy złotych! Ostatecznie udało się zgromadzić 237 149 złote! Kolejny rekord został pobity. Teraz całość tych środków pieniężnych trafi do Mai.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Konrad Reszka, a nagroda MVP trafiła w ręce Adriana Mierzejewskiego.