Elana zrównała się punktami z Widzewem

19 września 2018, 18:51 | Autor:

Zaległy mecz 9. kolejki II ligi rozegrali dziś Błękitni Stargard i Elana Toruń. Podopieczni Rafała Góraka wygrali 2:1 i dzięki temu awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Torunianie mają 21 punktów, tyle samo, co Widzew.

W pierwszej połowie przewagę mieli goście, ale długo nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Błękitnych. Udało im się to dopiero w doliczonym czasie gry, gdy gola zdobył najskuteczniejszy piłkarz Elany, Filip Kozłowski. Było to dla niego już szóste trafienie w tym sezonie.

Drugą część meczu świetnie zaczęli stargardzianie, bowiem już w 50. minucie doprowadzili do remisu. Podobnie jak w sobotę w Łodzi, bramkę po strzale głową strzelił Patryk Baranowski. Elana nie poddawała się jednak. Najpierw minimalnie chybił Kozłowski, a na kwadrans przed końcem spotkania do siatki na 2:1 trafił Daniel Kraska, który chwilę wcześniej wszedł na boisko.

W ostatnich minutach żadna ze stron nie była już w stanie zagrozić rywalom i mecz skończył się zwycięstwem gości. Elana zrównała się tym samym punktami z Widzewem, jednak przez gorszy bilans bramkowy w tabeli plasuje się o jedno miejsce niżej.

Wyniki 9. kolejki II ligi:

sobota, 8 września

Pogoń Siedlce – Resovia 1:3 (Wiktoruk – Domoń, Antoniuk, Ogrodnik)
Siarka Tarnobrzeg – ROW Rybnik 0:2 (Jary, Spratek)
Radomiak Radom – Gryf Wejherowo 3:0 (Makowski, Leandro, Pietroń)
Skra Częstochowa – Stal Stalowa Wola 3:2 (Napora, Kieca, Błaszkiewicz – Dziubiński, Mistrzyk)
GKS Bełchatów – Rozwój Katowice 2:1 (Czajkowski, Mularczyk – Thiakane sam.)
Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg 3:0 (Hadzlik, Papikjan, Ziętarski)
Widzew Łódź – Górnik Łęczna 3:0 (Kazimierowicz, Kristo, Mihaljević)