F. Smuda: „Ta liga to nie jest łatwizna”

27 kwietnia 2018, 15:09 | Autor:

W piątek piłkarze Widzewa odbyli swój ostatni trening przed meczem z Huraganem Morąg. Po zajęciach wypowiedział się trener łodzian, Franciszek Smuda, który poruszył kilka ważnych kwestii, związanych zarówno z sobotnim spotkaniem, jak i przyszłością drużyny.O Huraganie Morąg

Każdy zespół jest do pokonania, ale już jesienią sprawdziliśmy, że nie da się z każdym wygrać z łatwością. Musimy włożyć nie tylko umiejętności, ale też trochę siły, walki i agresywności, żeby tego przeciwnika pokonać. Po tych ośmiu miesiącach, już z doświadczenia mogę powiedzieć, że ta liga to nie jest łatwizna.

O zmianach w składzie

Zawsze w składzie są jakieś korekty, ale te korekty są nieduże – tak jak teraz za żółte kartki pauzuje Marcin Pigiel. Wszyscy zawodnicy z kadry mogą jednak w każdej chwili wskoczyć do jedenastki. Najważniejsze, żeby mieć dublerów, których można wystawić do gry w razie zawieszeń czy kontuzji.

O przygotowaniach do meczu

W tygodniu trenowaliśmy na stadionie, na naturalnym boisku na Łodziance. To już są warunki na miarę Ekstraklasy, teraz musimy tylko jak najszybciej zbudować drużynę na tym poziomie. To jest mój cel, na którym się w pełni koncentruję.

O wzmocnieniach

W grudniu musiało nas opuścić sześciu czy siedmiu zawodników, w czerwcu na pewno też ktoś odejdzie. My musimy się odpowiednio wzmocnić, żeby tych zawodników znaleźć jak najszybciej i z nimi ustalić warunki. Lista potencjalnych wzmocnień jest już gotowa, na każdą pozycję mamy dwóch czy trzech graczy i wybierzemy najlepszego z nich.

O napiętym terminarzu

Czasem wolę grać środa-sobota, bo wtedy łatwiej jest wpaść w odpowiedni rytm. Wtedy tylko regenerujemy organizmy, opieramy się na znanej grze, na założeniach taktycznych. Jesteśmy dobrze przygotowani, nie będzie to nam przeszkadzało.

O słabym stylu

Mnie styl nie interesuje. Obojętnie, jak gra ta drużyna, to głównym celem jest awans. Widowiskowo zaczniemy grać w Ekstraklasie, wtedy będziemy musieli to zagwarantować. Teraz dopiero budujemy, przy tej budowie nie można liczyć na widowiskową grę, my musimy robić punkty.


Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x