Finał akcji „Wiara dla Dzieciaków na Boże Narodzenie”

24 grudnia 2018, 08:57 | Autor:

Pisaliśmy już o inicjatywach kilku fan clubów, czas więc na łączne podsumowanie akcji „Wiara dla Dzieciaków na Boże Narodzenie”. W ostatnich dniach kibice Widzewa odwiedzili około 460 dzieci z 22 placówek społeczno-wychowawczych, obdarowując ich przy tym masą prezentów i gadżetów!

Poniżej prezentujemy relację autorstwa Wiary spod Zegara:

O tym, że warto pomagać, wiadomo nie od dziś, ale o tym, że nie taki kibic straszny, jak go w mediach kreują, miało okazję przekonać się około 460 dzieciaków z 22 placówek społeczno-wychowawczych rozsianych po województwach: łódzkim, mazowieckim oraz świętokrzyskim!

Zacznijmy więc od początku. Kibice ze Stowarzyszenia Fanatycy Widzewa wpadli na pomysł przeprowadzenia zbiórki darów, które przed samymi świętami mogliby przekazać do domów dziecka. W internet została puszczona grafika, informująca o naszej akcji przed trzema ostatnimi meczami rundy jesiennej w Łodzi, która momentalnie odbiła się szerokim echem wśród fanów „Czerwonej Armii”. Ta zmobilizowała się konkretnie. Z każdą zbiórką rzeczy przybywało, a podstawiane busy wracały po meczach wyładowane po sufit.

Po zakończonej rundzie przyszedł czas na sortowanie zebranych artykułów, co nie było łatwym zadaniem, z racji na bardzo dużą liczbę zmagazynowanych zabawek, pluszaków, klocków, gier planszowych, książek, komiksów, rysowanek, artykułów szkolnych, chemicznych, spożywczych oraz uwielbianych przez najmłodszych słodyczy. Przekazano nam również trzy wózki dziecięce, kilka huśtawek, rowerków, nosidełek, wanienek, nocników, podłogowych mat, konia na biegunach oraz kilkadziesiąt kilogramów ubrań.

Dzięki pieniądzom z internetowej zrzutki oraz tym zebranym do puszek ultrasów, zamówić mogliśmy okolicznościowe gadżety, a dokładnie: 180 czapek z pomponem, 250 worko-plecaków, 350 piórników, 500 smyczek, 450 kubków, 400 magnesów oraz 180 poduszek.

Minął blisko tydzień, nim osoby pomagające przy segregacji oraz tworzeniu paczek prezentowych uporały się z tematem. W końcu można było ruszyć w planowane od dawna odwiedziny, a te odbyły się w Pabianicach (FC Pabianice), Mroczkowie Gościnnym (FC Opoczno), Giżycach (FC Sochaczew oraz FC Łowicz), Łowiczu (FC Łowicz), Strobowie (FC Skierniewice), Wojsławicach (FC Zduńska Wola), Porszewicach (FC Konstantynów), Grotnikach (FC Zgierz), Tomaszowie Mazowieckim (FC Tomaszów), Skarżysku (FC Skarżysko), Końskich, Brodach, Stąporkowie (FC Końskie), Tomisławicach (FC Sieradz i FC Warta), Rawie Mazowieckiej (FC Rawa), Czarnocinie (FC Rokiciny i FC Niewiadów), Ozorkowie (FC Ozorków), Komornikach (FC Wieluń) oraz w czterech placówkach w Łodzi: Dom Dziecka nr 3 (Widzew Wschód), Rodzinny Dom Dziecka na Olechowie (Widzew Wschód), Dom Dziecka nr 5 przy Małachowskiego (Śródmieście) oraz Dom Dziecka nr 5 przy Wygodnej (FC Koluszki).

Każda z poszczególnych wizyt to inna, niezapomniana historia, wiążąca się z wielkimi emocjami radości oraz wzruszenia, zarówno ze strony dzieciaków, jak i kibiców, którzy ich odwiedzali. Wszystkie kibicowskie delegacje zostały bardzo ciepło przyjęte. Śpiewano kolędy oraz pieśni sławiące łódzki Widzew. Nie brakowało wspólnych konkursów i zabaw. Dzieci w ramach podziękowania przekazywały specjalnie na tę okazję zrobione rysunki, stroiki, bombki. Dyrekcje kilku placówek wręczały dyplomy z podziękowaniami. Wszystkim dzieciom obiecano na wiosnę wspólny wypad na wybrany mecz, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem ze strony najmłodszych.

Tym samym dobiegła końca pierwsza edycja charytatywnej akcji „Wiara dla Dzieciaków na Boże Narodzenie”. Chcielibyśmy kontynuować ją w kolejnych latach. Dziękujemy wszystkim osobom, które przynosiły dary pod stadion. Wyciągnęliśmy wiele wniosków, które usprawnią zakulisowe kwestie robocze i tym samym nasze działania. Chociaż akcja odbyła się pierwszy raz, to i tak przerosła nasze oczekiwania. Jesteśmy usatysfakcjonowani i dumni, że wspólnymi siłami osiągnęliśmy zamierzony cel. Mimo wielu przeciwności losu udało wykonać się kawał dobrej roboty, a największą zapłatą za wykazany trud jest uśmiech tych wszystkich dzieci, którym mogliśmy sprawić radość w magicznym okresie świąt Bożego Narodzenia. Na koniec szczególne podziękowania należą się dla fan clubu z Koluszek, który na swoje barki wziął kwestie logistyczne związane z całym wydarzeniem, a także dla tych osiedli i fan clubów, które aktywnie przyłączyły się do naszej akcji.

Razem Tworzymy Siłę, a najlepszy Mikołaj jest z Widzewa! Wesołych Świąt!

Zdjęcia z akcji obejrzeć można na stronie Wiary spod Zegara na Facebooku TUTAJ.

3
Dodaj komentarz

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej EPD

Wielkie Brawa dla kiboli za super akcje!-A dla całej Czerwonej Armii życzenia zdrowych i spokojnych świąt.Na 100% ostatnich w 2lidze!

Marcin

Bardzo się cieszę, że mogliśmy mieć w tym udział. Największe brawa dla organizatorów i kibiców Widzewa, którym los innych nie jest obojętny. Wesołych Świat!

Mr. X

Dla takich chwil, dobrze jest być Widzewiakiem.
Gratulacje za zorganizowanie akcji.
Radość dzieciaków i uśmiech na twarzy jest bezcenny.
Ave Widzew!!!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress