Gikiewicz zostanie w Widzewie dłużej?

20 lutego 2024, 21:21 | Autor:

Udany debiut zaliczył w niedzielę w barwach Widzewa Rafał Gikiewicz. Co prawda nie napracował się zbytnio, ale czyste konto cieszą i idą w świat. Kibice zastanawiają się, jak długo golkiper zagrzeje miejsca przy Piłsudskiego.

Zanim pozyskanie 36-latka zostało oficjalnie potwierdzone przez klub, nie brakowało opinii, że najprawdopodobniej podpisze on umowę jedynie do końca bieżącego sezonu. Gikiewicz nie ukrywał, że mimo dość zaawansowanego piłkarsko wieku chciałby wrócić do Niemiec i przypomnieć się tamtejszym kibicom. W trakcie swoich występów m.in. w Unionie Berlin czy Augsburgu wyrobił sobie niezłą markę. Jak ustaliliśmy, niewiele zabrakło by to właśnie za zachodnią granicą wylądował jeszcze tej zimy (zainteresowane było chociażby Schalke 04), ale na przeszkodzie stanął fakt, iż rozwiązał umowę z tureckim Ankaragucu tuż po zamknięciu okna transferowego 1. i 2. Bundeslidze.

Okazało się, że choć „Giki” rzeczywiście związał się z czerwono-biało-czerwonymi kontraktem jedynie do 30 czerwca 2024 roku, ale zawarto w nim klauzulę przedłużającą współpracę o kolejne dwanaście miesięcy. Co ciekawe, nie jest ona zależna od wyników zespołu czy liczby rozegranych przez piłkarza spotkań, ale w całości od decyzji klubu. Jeżeli włodarze Widzewa stwierdzą, że poziom prezentowany przez golkipera jest wystarczająco wysoki, mogą wydłużyć jego pobyt w Łodzi na jeszcze jeden sezon. Takie informacje docierały do nas już kilka dni temu, a niedawno potwierdził je sam Tomasz Wichniarek. „Decyzja w sprawie jego przyszłości zapadnie wtedy, kiedy będziemy musieli ją podjąć. Opcja jest po stronie klubu” – mówił w rozmowie z Weszło. Przy okazji dyrektor sportowy przyznał, że prowadził rozmowy wstępne z obozem Jakuba Słowika, ale do porozumienia daleko było i jednym, i drugim. „Z jednej strony my sami nie byliśmy do końca przekonani, że chcemy w to wejść. Z drugiej strony, Kuba też cały czas wspominał, że jednak ta Japonia jest bliska jego sercu i zastanawia się, czy w ogóle chce z niej wyjeżdżać. No i miał inne, naprawdę atrakcyjne oferty, a my też chyba mieliśmy trochę inny pomysł na obsadę bramki” – stwierdził Wichniarek.

Widzew ma obecnie w kadrze czterech bramkarzy, ale planowane jest wypożyczenie jednego z nich. Można przypuszczać, że chodzi o Jana Krzywańskiego lub Jakuba Szymańskiego, z kolei Ivan Krajcirik powinien wkrótce podjął pełną rywalizację z Gikiewiczem o miejsce między słupkami. Słowak jest już w 100% zdrowy, ale w okresie przygotowawczym nie ćwiczył z nową drużyną z powodu kontuzji, więc uznano przed derbami, że nie jest jeszcze gotowy nawet na to, by znaleźć się na ławce rezerwowych. W kolejnym spotkaniu może się to zmienić, a w dalszej perspektywie Krajcirik mógłby zacząć naciskać na starszego kolegę. Nawet jeśli nie wygryzie go z pierwszego składu, powinien dużo zyskać w codziennym procesie treningowym, czerpiąc z doświadczenia byłego mistrza Polski.

Póki co Rafał Gikiewicz nie miał jeszcze okazji do zaprezentowania swojej aktualną formę. W spotkaniu z Łódzkim Klubem Sportowym miał bardzo mało interwencji, ponieważ rywale nie potrafili wykreować sobie dogodnych okazji. Oddali tylko jeden celny strzał, niespecjalnie zagrażający widzewskiej bramce. Niebawem powinno się to zmienić, bowiem przed piłkarzami Daniela Myśliwca seria wymagających meczów. Już w najbliższą niedzielę podejmą Górnik Zabrze, który wiosną nie stracił jeszcze punktu, a następnie zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław i u siebie w klasyku z Legią Warszawa. W międzyczasie czeka ich jeszcze pucharowa potyczka z Wisłą Kraków. Po tych starciach będziemy już wiedzieć, na ile stać nowego golkipera. Wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby należał do ligowej czołówki w swoich fachu.

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
urek
4 miesięcy temu

Kurfa ale Giki to jest sztos!!! Kocham go.

AntyWichIRydz
4 miesięcy temu

To był pierwszy mecz Gikiewicza, poczekajmy na więcej interwnecji tych udanych i pechowych…

Wichniarek… twoich myśli nie da się czytać, swoimi wypowiedziami coraz bardziej irytujesz społeczność widzewską.
Skoncentruj się na napastniku a nie na tematach zastępczych.
Najlepiej jakbyś ty wyszedł z Widzewa.

Lehvandal
4 miesięcy temu

Wszystko ładnie i pięknie, czyste konto na skutek praktycznego bezrobocia w derbach ale z tym „na dłużej” to by się może jednak wstrzymali jeszcze ze 4 mecze.

pako
4 miesięcy temu

Jeszcze potrzebny napastnik https://www.transfermarkt.pl/jurgen-locadia/profil/spieler/166240 przydał by się myślę żeby się sprawdził i jest bez klubu

Red Glasgow
Odpowiedź do  pako
4 miesięcy temu

Wędrowniczekwiecej lubię zaliczył w karierze niż łódzka kompromitacja sportowa zdobędzie pkt w tym sezonie

pako
4 miesięcy temu

Przydał by się jeszcze napastnik https://www.transfermarkt.pl/jurgen-locadia/profil/spieler/166240 jest bez klubu dobre CV

Jura
Odpowiedź do  pako
4 miesięcy temu

CV może i dobre, tylko zdjęcie nie bardzo.

Polska
4 miesięcy temu

Po meczu z Górnikiem gramy Puchar Polski z Wisłą.

Janek
4 miesięcy temu

Z Górnikiem będzie miał więcej do roboty ,On wie że 0 z tyłu nie zależy tylko od tego w jakiej jest formie, tylko jak pracuje cały zespół po stracie piłki. Powinien nie tylko bronić ale też przenieść wzorce z Bundesligi jak powinni się zachowywać obrońcy, a jeśli oni będą chcieli się uczyć to tylko lepiej dla klubu.

Marcin
4 miesięcy temu

Jest to bramkarz klasy międzynarodowej. Jak potwierdzi swoją klasę w rundzie wiosennej to kluby grające w pucharach mogą chcieć go od nas ściąnąć.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x